Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų atstovai skelbia karą akademinei korupcijai

Dainius Dikšaitis
„Scanpix“ nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pastebi, kad akademinė korupcija šalyje reiškiasi vis įžūlesnėmis formomis. Viešosios tvarkos sergėtojų, teisėsaugos institucijų reakcija į tokią situaciją, anot studentų atstovų, nepatenkinamai rami. Dėl to LSS savarankiškai imsis fiksuoti pastebimus akademinės korupcijos atvejus ir dėl jų kreipsis į atsakingas institucijas, teigiama išplatintame pranešime.

Pirmiausia pradėti žadama nuo prekybos akademiniais rašto darbais. Dėl galimos nelegalios tos srities veiklos LSS planuoja kreiptis į Prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą. Išvados dėl tokio pobūdžio viešosios informacijos rengimo ir platinimo, ypač virtualioje erdvėje, žadama kreiptis į Žurnalistų etikos inspektorių.

„Akademinės korupcijos apraiškos mūsų šalyje peržengia bet kokias ribas. Didžioji dalis studentijos tai stebi pasyviai arba linkusi pati įsitraukti, likusi akademinės bendruomenės dalis, politikai bei teisėsaugos institucijos vengia šios srities problemas spręsti iš esmės“, – dabartinę situaciją komentuoja Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak LSS vadovo, dabar pats laikas pripažinti, jog akademinė korupcija yra viešajai tvarkai, gerai moralei ir teisei priešinga veikla. „Ji paneigia esminius aukštojo mokslo tikslus, iškreipia studijų kokybę. Sutikus su tuo, susilaikymas nuo ryžtingų priemonių būtų netoleruotinas“, – tikina LSS prezidentas D. Dikšaitis.

Studentų atstovai pabrėžia, kad prekyba akademiniais rašto darbais – tik viena iš akademinės korupcijos formų. Anot LSS, norint suvokti realų problemų mastą, būtina imtis rimtų situacijos tyrimų ir analizės bei sisteminių priemonių tiek vietos (aukštųjų mokyklų), tiek visos šalies mastu.

Apie akademinę korupciją ir jos valdymo būdus bei priemones Lietuvos studentų sąjunga šiandien 14 val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Vilniuje organizuoja konferenciją „Skaidrios studijos“. Tai baigiamoji LSS inicijuoto studentų rašto darbų konkurso dalis. Renginyje dalyvaus ne tik studentai, jų ir aukštųjų mokyklų administracijų atstovai, bet ir politikai, teisėsaugos institucijų pareigūnai.

Primename, kad akademinės korupcijos skandalai pastaruoju metu vis dažniau sukrečia kitas Europos valstybes. Vienas plačiausiai nuskambėjusių atvejų – Čekija, kur, kaip skelbia žiniasklaida, Pilzeno universiteto Teisės fakultetas dalijo diplomus ir mokslo laipsnius nė nestudijavusiems plagiatoriams. Dėl to buvo pradėtas neregėto masto patikrinimas visuose šalies universitetuose. 

Daugiau Studentų blogo naujienų raite čia. 
 

Komentarai
Temos Korupcija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min