Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų draustumui patvirtinti – pažymos lietuvių kalba

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsienyje besimokantiems studentams pastaruoju metu kyla klausimų dėl privalomojo sveikatos draudimo. Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad prieš išvykdami mokytis šie studentai privalo patvirtinti savo draustumą.

Studentams svarbu žinoti, kad valstybės lėšomis draudžiami tie asmenys, kurie studijuoja Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių narių (Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino) ir Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose. Jiems privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvoje mokėti nereikia, tačiau išvykstant teritorinėje ligonių kasoje būtina patvirtinti savo draustumą. Toks patvirtinimas reikalingas ir pasiimant Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri išduodama būtinajai medicinos pagalbai minėtose užsienio šalyse gauti.

ES, EEE šalių narių ir Šveicarijos aukštosiose mokyklose studijuojantys asmenys, norėdami patvirtinti, kad yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi atvykti į teritorinę ligonių kasą (nebūtinai pagal gyvenamąją vietą) ir pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę – originalą arba kopiją), mokymo įstaigos išduotą pažymą, kurioje turi būti nurodyta studijų forma.

Kadangi studentai neretai į ligonių kasą atsineša reikalavimų neatitinkančias mokymo įstaigų pažymas, ligonių kasos specialistai informuoja, kad šios pažymos turi atitikti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Šie reikalavimai nurodyti Asmens įregistravimo (išregistravimo) į (iš) Lietuvos Respublikos draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą tvarkos apraše.

Vadovaujantis Aprašu, ligonių kasai turi būti pateikiama pažyma (originalas). Ji privalo būti išduota ne anksčiau kaip pirmąją mokslo metų dieną. Pažymoje turi būti nurodyti studento asmens duomenys (vardas, pavardė, gimimo data), aukštosios mokyklos pavadinimas ir mokslo metų pradžios data, žyma, kad asmuo yra dieninių studijų studentas. Dokumentas patvirtinamas mokymo įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens parašu ir mokymo įstaigos antspaudu.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos specialistai atkreipia dėmesį, kad pažymą privaloma pateikti lietuvių kalba. Jei ji surašyta užsienio kalba, kartu su pažyma būtina pateikti vertimą į lietuvių kalbą. Vertimo tikrumas patvirtinamas vertėjo parašu ir paliudijamas notaro.

Kai kurie studentai vietoje pažymų į ligonių kasą atneša iš ES šalių aukštųjų mokyklų gautus pranešimus, kuriuose yra informacija, kad asmuo priimtas į aukštąją mokyklą. Pabrėžtina, kad tokie pranešimai nesuteikia pagrindo įrašyti asmenį į draustųjų registrą. Jie yra tik informacija būsimam studentui, bet ne patvirtinimas, kad asmuo jau studijuoja – pateikusieji prašymus studijuoti gali gauti laiškus iš kelių mokslo įstaigų ir nenuvykti nei į vieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min