Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus

Klaustukas
Photos.com / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Erika: Mano vaikinas išlaikė tik lietuvių egzaminą. Ar jis vis tiek gali studijuoti aukštojoje mokykloje? (nors ir mokant didelius pinigus).

Atsakymas: Norint studijuoti aukštojoje mokykloje nuo šių metų įvestas papildomas kriterijus – išlaikytų brandos egzaminų skaičius. 2011 metais Lietuvoje vidurinį išsilavinimą įgiję asmenys, pretenduojantys į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę: į universitetinių studijų programas, išskyrus meno, – tris valstybinius brandos egzaminus arba du valstybinius brandos egzaminus ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą; į universitetinių meno studijų programas – du valstybinius brandos egzaminus; du valstybinius brandos egzaminus ir vieną mokyklinį brandos egzaminą arba vieną valstybinį brandos egzaminą, vieną mokyklinį brandos egzaminą ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą, jeigu pretenduoja į tas universitetinių studijų programas, į kurias stojant reikalingo dalyko organizuojamas tik mokyklinis brandos egzaminas; du valstybinius brandos egzaminus arba vieną valstybinį brandos egzaminą ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą, jeigu pretenduoja į visų studijų sričių koleginių studijų programas. Mokyklinis geografijos egzaminas prilyginamas valstybiniam.

Stojant į mokamą vietą reikia žiūrėti kiekvienos aukštosios mokyklos priėmimo tvarką arba klausti priėmimo skyriuose ar nėra taikomos kitokios priėmimo sąlygos.Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, jog norint gauti brandos atestatą yra būtina išlaikyti bent du egzaminus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min