Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (III dalis)

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Rasa: kur galiu sužinoti, kiek iš viso bus priimta pirmakursių į tam tikrą specialybę aukštojoje mokykloje arba kolegijoje?

Konkretaus skaičiaus, kiek bus priimta studentų į tam tikrą specialybę sužinoti nepavyks niekur, kadangi preliminarūs valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai yra skelbiami ne studijų programoms, bet studijų sritims. O kaip pasiskirstys valstybės finansuojamos studijų vietos tarp studijų programų priklausys nuo stojančiųjų pageidavimų bei į atitinkamas programas pretenduojančiųjų stojamųjų balų. Preliminarius skaičius galite rasti čia.

Mantas: ar aš galiu pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą, jei noriu studijuoti neakivaizdžiai?

Praėjusiais metais priėmus LR Mokslo ir studijų įstatymą nebeliko neakivaizdinių studijų (tokia studijų forma galės baigti tik iki 2009m. įstoję studentai). Šiuo metu yra dvi studijų formos: nuolatinės ir ištęstinės. Šios studijų formos skiriasi studijų laikotarpiu (ištęstinės trunka ilgiau) bei studijų organizavimo principais, kadangi ištęstinės studijos labiau pritaikytos dėl tam tikrų priežasčių nenorintiems arba negalintiems studijuoti nuolatinėse studijose. Tačiau ištęstinės studijos nereiškia, jog studijos bus organizuojamos kaip neakivaizdinės.

Agnė: baigiau mokyklą su pagyrimu. Kokios įtakos pagyrimas turi stojant į aukštąją mokyklą?

Deja, bet pagyrimas nesuteikia jokių privilegijų stojant į aukštąsias mokyklas.

Valdas: už kokius nuopelnus stojant į aukštąją mokyklą yra pridedama balų?

Papildomi balai yra pridedami už olimpiadų I-III vietų laimėjimus, sporto pasiekimus bei motyvaciją (stojantiems į švietimo ir ugdymo studijų sritį). Tikslų olimpiadų sąrašą, už kuriose pasiektus laimėjimus skiriami papildomi balai galite rasti čia.

Rimantas: ar yra Lietuvoje tinklalapis/forumas, kuriame studentai keičiasi nuomonėmis, konspektais, žiniomis ir pan.?

Kiek yra žinoma taip, yra, tačiau nerekomenduojame naudotis šiais tinklalapiais kaip informacijos priemonėmis, kadangi tai nėra patikima informacija, ypatingai konspektų dalinimosi srityje. Siūlome daugiau dėmesio skirti studijoms pačiam, o iškilus tam tikriems klausimams, susijusiems su studijomis, kreiptis į savo aukštosios mokyklos studentų atstovybę.

Angelė: norėčiau sudalyvauti kokioje nors įdomioje jaunimo iniciatyvoje vasarą arba rudenį. Ar šiuo metu tokių vyksta?

Kai įstosite į aukštąją mokyklą galite iš karto prisijungti prie studentų atstovybės veiklos. Taip pat vasarą (paprastai rugpjūtį) dauguma studentų atstovybių organizuoja pirmakursių stovyklas, kurių metu turėtumėte puikią galimybę susipažinti su būsimais grupės ar kurso draugais. Jei domina savanoriškas darbas kitose organizacijos, apie jas galite informacijos rasti www.savanoriai.org arba
www.eurodesk.lt. 

Aurelija: ar šiuo metu vyksta kokie nors studentams skirti konkursai?

Taip, vyksta konkursas „Kodėl aš arba mano draugas turi mesti rūkyti?“ (platesnė informacija www.netiks.tv), taip pat studentams skirtus konkursus skelbia ir www.15min.lt „Studentų zona“.

Andrius: vasarą norėčiau dirbti ir keliauti. Kiek girdėjau studentams siūloma prisijungti prie programos „Work and travel“. Ar galėtumėte pateikti daugiau informacijos apie studentų įdarbinimą užsienyje?

„Work and travel“ programa yra skirta studentams, norintiems padirbėti užsienyje bei susipažinti su kitos šalies kultūra ir gyvenimu. Paprastai suteikiama galimybė kitoje šalyje dirbti 2–12 mėnesių (priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama). Tai kartu gali būti ir galimybė susirasti pageidaujamas magistrantūros studijas užsienyje.

Pagrindiniai kriterijai išvykstantiems: būti aukštosios mokyklos nuolatinių arba ištęstinių studijų, ne paskutinio kurso studentu; studentas turi būti gimęs ne anksčiau kaip 1984 metais; būti nevedęs/netekėjusi; gerai mokėti anglų ar kitą toje šalyje reikalingą užsienio kalbą (reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama). Platesnę informaciją bei galimybes Jums gali papasakoti organizacijos, dirbančios su šia programa.

Komentarai
Šioje istorijoje Darbas, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min