Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (VII dalis)

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Jūris: norėčiau paklausti, kuo skiriasi buvusios neakivaizdinės studijos nuo būsimų ištęstinių studijų ?

Po LR Mokslo ir studijų įstatymo priėmimo stojantieji į Lietuvos aukštąsias mokyklas gali rinktis nuolatines arba ištęstines studijas. Jos iš esmės skiriasi tik laikotarpiu, per kurį yra baigiamos pasirinktos studijos (ištęstinės yra ilgesnės). Ištęstinės studijos pakeitė iki tol buvusias neakivaizdines bei vakarines studijas. Jos skiriasi tuo, jog gali būti organizuojamos daug lanksčiau. Neakivaizdinės studijos vykdavo sesijomis (2–3 kartus per metus studijos vykdavo po maždaug mėnesį laiko). Ištęstinės gali vykti sesijomis, vakarais, arba tam tikromis dienomis. Viskas priklauso nuo to, kaip šią studijų formą įgyvendina aukštoji mokykla. Šios studijos yra skirtos tiems studentams, kurie nori derinti studijas su kita veikla (vaikų auginimu, darbu ir pan.) arba neturi galimybių studijuoti visu tempu nuolatinėse studijose.

Algirdas: ar didelės perspektyvos atsinaujinančios energetikos srityje, stojant į šią studijų kryptį Lietuvoje ir užsienyje ?

Visame pasaulyje atsinaujinantys energijos šaltiniai sulaukia vis daugiau dėmesio, ateityje šiai energetikos sričiai turėtų būti skiriamas dar didesnis dėmesys. Žvelgiant iš šios pusės, ši studijų programa perspektyvų tikrai turi, kadangi specialistai, galintys dirbti šioje srityje turėtų būti reikalingi. Tačiau baigtos studijos dar negarantuoja darbo vietos. Renkantis studijas siūlome atsižvelgti ne tik į perspektyvumą, bet ir atitikimą Jūsų poreikiams, gebėjimams, kadangi tinkamai pasirinktos studijos turės didesnę naudą Jums tiek ieškantis darbo, tiek tobulėjant profesinėje srityje.

Gintaras: kolegijoje baigiau teisę.  Norėčiau toliau studijuoti teisę magistratūroje.  Kokias studijas patartumėte rinktis – išlyginamąsias ar papildomas? Kurį universitetą geriau rinktis? Kokią studijų programą geriau rinktis – teisę, teisę ir valdymą ar pan.?

Papildomos studijos yra skirtos tiems, kurie baigė kitos studijų srities studijas bei nori studijas tęsti magistrantūroje. Išlyginamosios studijos yra skirtos baigusiems tos pačios studijų srities studijas ir norintiems vėliau tęsti studijas magistrantūroje. Paprastai papildomos/išlyginamosios studijos yra sujungtos kartu su magistrantūros studijomis. Tačiau reikėtų žiūrėti konkretų universitetą, kadangi skirtingos aukštosios mokyklos gali skirtingai pavadinti šias studijas. Norint dirbti teisėju ar advokatu geriausia rinkti teisės magistrantūros studijas.

Karolis: norėčiaus sužinoti, kur yra LAMA BPO dokumentų priėmimo vietos, kur reikia nešti brandos atestatą?

Jei mokyklą baigėte šiemet, tuomet brandos atestatų nereikia niekur vežti, užtenka registruotis internetinėje svetainėje. Dokumentus reikės pateikti jau pasirašant studijų sutartį su atitinkama aukštąja mokykla. Jei mokyklą baigėte anksčiau, tuomet brandos atestatą bei kitus reikalingus dokumentus reikia pristatyti į vieną iš bendrojo priėmimo komisijų. Komisijų adresus galite rasti čia.

Komentarai
Temos Darbas, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min