Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (VIII dalis)

Klaustukas
Photos.com / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Martynas S.: mane domina VGTU studijų programa – telekomunikacjos. Kokie studentų atsiliepimai apie studijų kokybę, jų sunkumą ir pan. Taip pat kokia tikimybė gauti bendrabutį įstojus į šią specialybę, jei gyvenamoji vieta ~300 km nuo Vilniaus.

Gauti bendrabutį greičiausiai tikrai pavyks, kadangi atstumas nuo gyvenamosios vietos iki miesto, kuriame studijuosite yra vienas iš kriterijų skiriant bendrabučius (kuo toliau gyvenama, tuo didesnė tikimybė gauti bendrabutį), tačiau garantuoti, jog tikrai gausite nėra įmanoma.

Telekomunikacijos – inžinerinės studijos, todėl jose studijuoti gali pasirodyti ganėtinai sudėtinga, jei mokykloje sunkiai sekėsi tikslieji mokslai. Tačiau net ir tai nėra rodiklis, kadangi viskas daugiau priklauso nuo pačio studento: jei noriai studijuojama, stengiamasi ne „iškalti“
pateikiamą medžiagą, bet ją suprasti, tuomet studijuoti tikrai nebus sunku. Kadangi baigus studijas bus galima dirbti smarkiai besiplečiančioje srityje, šio studijos geriems specialistams gali būti labai perspektyvios.

Sigita: birželio mėnesį laikiau nemažai stojamųjų egzaminų, kur galima rasti rezultatus? LAMABPO nieko nerandu.

Rezultatai turi būti paskelbti liepos 9 dieną. Juos galite pamatyti prisijungę prie LAMABPO sistemos su savo prisijungimo duomenimis. Žiūrėti reikia prie skilties „užpildytas prašymas“ ir ten prie stojamojo egzamino turi būti įrašytas stojamojo egzamino įvertinimas. Jei egzaminas
buvo sudarytas iš kelių dalių, tuomet bus įrašytas bendras galutinis įvertinimas.

Greta: Noriu Jums užduoti klausimą dėl konkursinio balo skaičiavimo. Kokie įvertinimai sudaro konkursinį balą? Ar pasikeitė konkursinio balo skaičiavimo formulė. Ar galima pasitikėti šia skaičiuokle? (http://www.baluskaiciuokle.lt/) Internete radau Lietuvos Respublikos švietimo ministro įsakymą dėl geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymą 2010 metais. Man neaišku, ką norima pasakyti ketvirtuoju punktu :
1. pagrindinio dalyko brandos arba stojamojo egzamino įvertinimas;
2. antrojo dalyko brandos egzamino įvertinimas;
3. trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas;
4. ketvirtojo dalyko metinis pažymys.
Kas yra laikoma, anot švietimo ministro, ketvirtojo dalyko metinis pažymys? Ar į konkursinį balą įeis tik vienas metinis pažymys? Lauksiu išsamaus atsakymo.

Taip, į konkursinį balą skaičiuojamas vienas metinis pažymys (to dalyko, kuris yra nurodytas prie stojimui reikalaujamų dalykų įvertinimų pagal koeficientus). www.baluskaiciuokle.lt skaičiuoja teisingai, ja pasitikėti maždaug galima. Tačiau vadovauti tuo, jog pagal pernai balus įstotumėte ar ne yra nepatartina, kadangi nėra aišku, kaip šiais metais gali kisti stojančiųjų balai bei koreguotis mažiausias stojamasis balas.

Komentarai
Temos Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min