Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (XI dalis, atnaujinta 16.02 val.)

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Karolina: norėjau pasiteirauti apie naują specialybę (LYDERYSTĘ) KTU, kuri atsirado tik šiais metais. Galbūt kažką plačiau apie ją papasakoti galėtų dėstytojai, kurie mokys pirmakursius, įstojusius į naująją specialybę.

Kadangi tai yra nauja programa, ją vertinti tiesiogiai negalima.  Pavasarį Lietuvos studentų atstovybių sąjunga vykdė Lietuvos aukštųjų mokyklų geriausių dėstytojų rinkimus, kur studentai galėjo siūlyti, jų nuomone, geriausius dėstytojus. Nors tarp apdovanotųjų nebuvo šioje studijų programoje dėstančiųjų, tačiau nemažą dalis dėstytojų buvo minima studentų bei siūloma kaip vieni geriausių dėstytojų.

Siūlome plačiau susipažinti su studijų programa, kurios aprašymą rasite čia (pačios programos, dėstomus dalykus, dėstytojus bei jų kvalifikacijas).

Tomas: įstojau į magistratūrą VU TSPMI, mokamą vietą. Nelabai suprantu, kokią sumą turiu sumokėti dabar ir rugsėjį. Kiek man paaiškino, dabar reikia sumokėti pusę sumos per savaitę ir rugsėjį kitą pusę. Bet ar ta pusė sumos yra lygi pusei metų studijų kainos, ar pusė semestro studijų kainos? Paaiškinkite, prašau.

Įstojus į mokamas studijas reikėtų sumokėti už pirmą semestrą. Tačiau, jei fakulteto dekanas leidžia, galima mokėti ir dalimis. Kiek tokiu atvejų reikėtų sumokėti pirmu mokėjimu taip pat nustatytų fakulteto vadovas.

Laba diena. Norėčiau paklausti kaip bus man pranešta, kur aš įstojau ar neįstojau? Ar bus nurodyta viena vieta galima man studijuoti ar kelios ir reikės man iš jų pasirinkti vieną man patrauklesnę? Jei bus pastarasis variantas, kaip man tai reikės padaryti? Kokie turi būti mano tolesni veiksmai (kur kreiptis, ką papildomai dar reikia pildyti, kur nuvažiuoti ir t.t.)?

Stojimo rezultatus bus galima sužinoti LAMABPO interneto svetainėje su savo duomenimis  prisijungus prie sistemos (rekomenduojame stojimo rezultatus tikrinti būtent čia), taip pat bus pranešta elektroniniu laišku per 1–2 dienas nuo stojimo rezultatų skelbimo. Jei pageidavimų sąraše buvo nurodytos visos valstybės finansuojamos studijos, tuomet gausite vieną siūlymą studijuoti, jei valstybės finansuojamos ir mokamos – du (nemokama ir mokama vietas). Tuo atveju, jei pasiūlymas jus tenkins, reikės priimti siūlymą (toje pačioje sistemoje) ir vykti į tą aukštąją mokyklą, į kurią įstojote bei pasirašyti studijų sutartį. Tai padaryti turėsite liepos 24 – 28 dienomis. Tuo atveju, jei gautas pasiūlymas jūsų netenkins ir norėsite bandyti stoti kitur, galėsite dalyvauti antrajame stojimų ture. Tokiu atveju turėsite galimybę pakoreguoti stojimo prioritetus perdėliojant jų eilės tvarką. Tai padaryti turėtumėte iki liepos 28 dienos, kadangi liepos 29 bus skelbiami antrojo stojimų etapo rezultatai (sutartis su aukštąja mokykla turėsite pasirašyti liepos 30 – rugpjūčio 4 dienomis).

Vykstant į aukštąją mokyklą pasirašyti studijų sutarties su savim reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, dokumentinę nuotrauką, brandos atestatą ir jo priedus arba kitus vidurinį išsilavinimą įrodančius dokumentus (originalus), pažymą apie perlaikytus ir papidomai laikytus brandos egzaminus (jei tokie buvo laikyti) bei kitus, papildomą išsilavinimą įrodančius dokumentus. Jei buvo keista pavardė ir ne visi dokumentai yra ta pačia pavarde, reikia turėti dokumentą, patvirtinantį pavardės keitimą. Stojimui įforminti aukštojoje mokykloje reikia pateikti visų
dokumentų originalus, taip pat dokumentų kopijas (jas patvirtina aukštosios mokyklos įgaliotas asmuo) arba notaro patvirtintus jų nuorašus.

Aušra: ar įstojus į VU magistrantūrą, į mokamą vietą, galima pasirašyti paskolos už mokslą sutartį, kurią grantuoja valstybė, kaip kad galima stojant į pirmos pakopos studijas?

Taip, magistrantūros mokamose studijose studijuojantys studentai taip pat gali gauti valstybės garantuojamą paskolą studijų kainai apmokėti. Visą informaciją apie paskolų sąlygas bei terminus galite rasti interneto svetainėje www.vsf.lt. Iškilus klausimams visada galite kreiptis į Lietuvos studentų atstovybių sąjungą (kontaktus galite rasti čia: http://www.lsas.lt/?id=35).

Komentarai
Temos Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min