Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (XIII dalis)

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Gediminas: nutariau studijuoti mechatroniką KTU. Ką galėtumėte pasakyti apie šią specialybę,
ar ji turi perspektyvų Lietuvoje?

Mechatronikos studijos yra perspektyvios žvelgiant į pasaulinę darbo rinką, kadangi šios srities specialistai kuria inovacinių aukštųjų technologijų įrenginius, kurių paplitimas nuolat didėja. Baigus šias studijas bus galima dirbti įvairiose įmonėse, kurių specializacija susijusi su technologijų kūrimu, gamyba (pvz. automatizuotos sistemos ir pan.).

Rita: esu įstojusi į vf vietą kolegijoje (pedagogikos sritis). Ar po kurio laiko galėčiau pereiti su savo „krepšeliu“ į universitetą, pasirinkdama pedagogikos sritį, tačiau platesnės specializacijos. Po kurio laiko galima pereiti iš vienos vietos į kitą?

Pagal LR Vyriausybės patvirtina „Asmens, studijuojančio valstybės finansuojamose vietoje, studijų programos keitimo tvarkos aprašą“ keisti tos pačios studijų srities studijų programą toje pačioje ar kitoje aukštojoje mokykloje nekeičiant studijų programos rūšies (universitetinių, koleginių studijų) galima ne anksčiau kaip baigus pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą. Todėl pereiti iš kolegijos į universitetą yra neleidžiama. Norint keisti studijų programą, reikia baigti semestrą be akademinių skolų ir raštu kreiptis į tos pačios ar kitos aukštosios mokyklos (kurioje norima studijuoti) studijas administruojantį padalinį ne vėliau kaip likus 10 dienų iki naujo studijų semestro pradžios.

Jei norite studijuoti universitete, tuomet reikėtų kitais metais perstoti iš naujo į universitetą arba rinktis valstybės nefinansuojamas studijas norimoje aukštojo mokslo institucijoje šiais metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min