Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (XIV dalis, papildyta)

Klaustukas
Photos.com / Klaustukas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą, kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimų, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

15min.lt skaitytoja: Laba diena. Norėčiau studijuoti finansų ekonomiką, tačiau nesu pasirinkusi
ekonomikos 11–12 kl. Ar tai turi įtakos priėmimui į universitetą? Kiek žinau, konkursinio balo tai negadina.

Norint studijuoti finansų ekonomiką reikėtų laikyti matematikos, lietuvių kalbos ir istorijos arba užsienio kalbos egzaminus. Tai, jog šiuo metu mokykloje nesimokote ekonomikos, įtakos stojimams neturės. 

15min.lt skaitytojas: Sveiki. Šiais metais įstojau į valstybės finansuojamą vietą magistrantūroje. Po kelių savaičių susimąsčiau, ar aš ten noriu mokytis, tačiau dabar baido mintys, kad gali reikėti susimokėti už mokslą, metus studijas. Taigi, norėčiau paklausti, kada galima būtų baigti mokslus, nemokant už juos? Tiesa, esu dar neužsiregistravęs fakultete, kad mokausi. Gal tiesiog man nesiregistruoti?

Studijų kainos dalį reikėtų grąžinti tuo atveju, jei studijas nutrauktumėte vėliau, nei pirmo semestro metu. Nutraukus studijų sutartį dabar, grąžinti studijų kainos dalies nereikės, juo labiau kad realiai dar net nepradėjote studijuoti ir nesate užsiregistravęs.

Plačiau apie tai, kada reikėtų grąžintį dalį studijų kainos, galite paskaityti čia.

Norint nutraukti studijas Jums reikėtų kreiptis į savo aukštosios mokyklos dekanatą ir ten parašyti prašymą nutraukti studijų sutartį.

Komentarai
Šioje istorijoje Ekspertas, Studijos, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min