Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (I dalis)

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Tomas: kokiu principu bus skirstomi studijų krepšeliai?

Į valstybės finansuojamas studijų vietas stojantieji konkuruos vienuolikoje studijų krypčių grupių. Stojantieji bus rikiuojami į eilę pagal stojamuosius balus. Jei bus pretenduojama į kelias skirtingas studijų programas, tuomet vieta eilėje ir galimybės gauti studijų krepšelį gali būti skirtinga. Yra preliminariai skirtos valstybės finansuojamų vietos atitinkamoms studijų krypčių grupėms ir tuomet bus žiūrima ar stojantysis su savo stojamuoju balu patenka į valstybės finansuojamų vietų skaičių, ar ne. Tokiu būdu bus peržiūrimi visi pageidavimai studijuoti iki tos studijų programos, į kurią stojantysis įstoja.

Valdonė: kiek studijų vietų bus nemokamų ir kiek – mokamų?

Mokamų vietų skaičius aukštosiose mokyklose yra neribojamas, tai priklauso nuo konkrečios aukštosios mokyklos, kiek į ją yra įmanoma priimti studentų. Valstybės finansuojamų studijų vietų preliminariai yra skirta 9680 universitetams bei 9164 kolegijoms. Šie skaičiai taip pat pasiskirsto ir pagal studijų kryptis. Konkrečius skaičius, kiek planuojama priimti studentų į valstybės finansuojamas studijų vietas gali rasti čia.

Asta: jei pateksiu į mokamą vietą, iki kada turėsiu sumokėti įmoką už mokslą?

Iki kada reikės susimokėti už studijas galėtų atsakyti kiekviena aukštoji mokykla atskirai. Tačiau visuomet galima prašyti aukštosios mokyklos atidėti įmokos už studijos mokėjimo terminą.

Eglė: ar gautas Lietuvoje diplomas bus pripažintas užsienyje?

Lietuvoje gautas diplomas bei jo priedėlis yra pripažįstamas stojant į užsienio aukštąsias mokyklas. Tačiau siekiant įsidarbinti užsienyje pripažinimas gali būti keblesnis, kadangi jį vertins kiekvienas darbdavys atskirai.

Dalia: pagal kokią formulę galima apskaičiuoti preliminarų konkursinį balą stojant į norimą specialybę?

Preliminariai stojamąjį balą galite pasiskaičiuoti www.studijos.lt svetainėje esančios skaičiuoklės pagalba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min