Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus (II dalis)

Klaustukas
Photos.com / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Raminta: kuri specialybė šiuo metu galėtų būti laikoma prestižiškiausia Lietuvoje?

Renkantis specialybę reikėtų pirmiausiai žiūrėti į tai, kas labiausiai atitinka Jūsų poreikius, galimybes. Svarbiausia išsiaiškinti, kur geriausiai galėtumėte realizuoti savo gebėjimus, jau turimas žinias, kuri aukštoji mokykla labiausiai galėtų patenkinti Jūsų lūkesčius bei suteikti pageidaujamą išsilavinimą.

Niekuomet nerekomenduojame orientuotis pagal tai, kuri specialybė yra populiariausia, kurią rekomenduoja draugai, pažįstami, galų gale net tėvai, kadangi toks pasirinkimas gali visiškai būti priešingas Jūsų norams bei gebėjimams.

Mantas: kodėl turėčiau rinktis studijas Lietuvoje?

Studijos visų pirma turi atitikti kiekvieno žmogaus asmeninius poreikius. Renkantis studijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje yra būtina atsakingai pasidomėti mokymo institucijos suteikiamu išsilavinimu. Reikėtų nepamiršti, jog net ir pati geriausia aukštoji mokykla, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte ji būtų, negarantuoja pageidaujamos darbo vietos.

Rita: norėčiau sužinoti, ar norėdama stoti į magistrantūrą, man pakanka užpildyti vieną prašymą ir priduoti jį bet kuriame universitete? Ar vis dėlto, jei noriu rinktis specialybes keletame universitetų, turiu dokumentus priduoti kiekviename iš jų atskirai?

Norint stoti į magistrantūrą reikės pildyti prašymus kiekviename universitete atskirai. Kol kas dar nėra bendros stojimo į antrąją studijų pakopą sistemos.

Komentarai
Šioje istorijoje Ekspertas, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min