Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų sąjunga: „Jokios veiklos dėl studentų be pačių studentų“

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Studentų atstovavimo kultūrą būtina plėsti efektyviau įtraukiant pačius studentus. Tokios išvados prieš naujuosius mokslo metus priėjo šalies aukštųjų mokyklų Studentų atstovai. Paskutinį vasaros savaitgalį diskusijos apie dvidešimties metų studentų atstovavimą, veiklos kultūra ir galimą raidą Studentų atstovus susibūrė į Lietuvos studentų sąjungos Asamblėją tema „Menas atstovauti“.

„Įžengę į trečią dešimtį esame jau subrendę mokytis iš praeities ir drąsiai žvelgti į ateitį. Jau įsitikinome, jog aktyviam studentų dalyvavimui būtina sąlyga – visapusiška studentų įtrauktis. Tam, kad patys studentai galėtų drąsiai lygiavertiškai dalyvauti aukštojo mokslo sprendimuose, būtinas efektyvus demokratinis studentų atstovavimas. Toks atstovavimas taptų įrankiu tiek patiems studentams, tiek jų atstovams ir leistų pasiekti bendrų rezultatų“, – teigė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak prezidento, tai sudarytų platesnes galimybes studentams aktyviau įsitraukti ir į studijų kokybės gerinimo procesus, pokyčius, tikslingai teikti siūlymus, stebėti raidą ir rezultatus.

Studentų atstovavimo veikla per Asamblėjos konferencijoje skirtas specialias sesijas nagrinėta keturiais aspektais: studentų atstovų patirtis tarptautinėje erdvėje, demokratiniai rinkimai ir atskaitomybė, akademinės vertybės ir studentų poreikiai bei atstovavimo kultūra. Sesijose studentų atstovai diskutavo drauge su Lietuvos studentų sąjungos Alumni atstovais ir aktyviais lyderiais.

Minint organizacijos jubiliejinius 20-uosius veiklos metus, konferencijoje taip pat buvo pasidalyta Lietuvos studentų sąjungos įkūrimo momentais ir aptartas esamas studentų atstovavimo įvaizdis studentų akimis. Įžanginį konferencijos pranešimą skaitė buvęs Lietuvos studentų Koordinacinės tarybos vicepirmininkas ir dabartinis Europos Sąjungos pasiuntinys Afganistane Vygaudas Ušackas bei Lietuvos studentų sąjungos Alumni atstovas ir Kauno technologijų universiteto infrastruktūros direktorius Povilas Petrauskas.

Konferencijos metu buvęs Studentų sąjungos prezidentas ir dabartinis Lietuvos švietimo ir mokslo ministro patarėjas Jonas Okunis inauguruotas į Garbės narius, taip pat apdovanoti penkmečio studentų lyderiai.

Konferencijos svečiams ir dalyviams sveikinimo žodį tarė Studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius, Europos studentų sąjungos atstovas Florian Kaiser, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos atstovas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokyklos direktorius Viktoras Senčila, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Zigmas Lydeka, Aleksandro Stulginskio (buvusio Lietuvos žemės ūkio universiteto) rektorius Antanas Maziliauskas, Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus, Žemaitijos kolegijos direktorius Jonas Eugenijus Bačinskas, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys. .

Antrąją renginio dieną studentų atstovai persikėlė į Šventąją, kur dalyvavo aukštosios mokyklos „situacijų simuliacijose“, kurių tikslas – įgalinti studentų atstovus tinkamai siekti studentams naudingų pokyčių. Vakare studentų atstovai, Alumni klubo nariai ir svečiai drauge susibūrė paplūdimyje, kur šventiškai sutiko 20-ąjį Studentų sąjungos gimtadienį ir degino tradicinius laužus.

Primename, kad Asamblėja – didžiausias tradicinis Studentų sąjungos renginys. Tai ne tik proga ugdyti studentų atstovavimo, pilietinio atsinaujinimo, asmeninio tobulėjimo gebėjimus, dalytis patirtimi, bet ir pozityviai nusiteikti naujiems mokslo metams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min