Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentus mokys verslo paslapčių

Studentai
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ne paslaptis, jog originalios verslo idėjos dažnai gimsta jaunose studentų galvose. Tačiau jokios patirties versle neturinčiam ir svarbiausių žinių stokojančiam jaunimui kelias nuo idėjos iki jos įgyvendinimo dažnai yra sunkiai įveikiamas.

Ketvirtus metus rengiamos verslumo skatinimo iniciatyvos „Projektų rengimo akademija“ organizatoriai sieks šį kelią sutrumpinti – studentams žadami intensyvūs mokymai, kuriuose verslo paslaptimis dalinsis tiek sėkmingi verslininkai, tiek profesionalūs konsultantai.

Jau ketvirtus metus gyvuojantis projektas šiemet studentus pakvies susipažinti su franšizavimo verslo modeliu. Specialios komisijos atrinkti 15 gabiausių studentų bus suskirstyti į 5 komandas ir turės parengti planus žinomų užsienio prekės ženklų įvedimui į Lietuvos rinką. Pasak „Projektų rengimo akademijos“ iniciatoriaus, strateginės plėtros ir projektų vadybos konsultacijų kompanijos „Advanced Advice“ direktoriaus Iljos Malkino, tokia tema pasirinkta galvojant apie dvejopą naudą. „Studentams labai trūksta progų pabendrauti su žinomais verslininkais, pasisemti iš jų patirties, reikalingos norint pradėti savo verslą. Kita vertus, užsienio franšizių plėtra Lietuvoje sulaukia per mažai dėmesio. Tikimės, jog būsimieji verslininkai, išmokę rengti mokomuosius investicinius projektus franšizių įsigijimui, ateityje galės ir patys sukurti verslus, kurie į užsienį plėsis franšizės būdu,“ – teigia I.Malkin.

Akademijos dalyvių laukia intensyvus kelių savaičių mokymų ciklas, kuriame savo patirtimi dalinsis inovatyvių ir sėkmingai su franšizėmis dirbančių įmonių vadovai bei profesionalūs verslo konsultantai. Jie skaitys paskaitas apie franšizavimą, strateginę plėtrą, verslo aplinkos analizę, rinkodaros strategijos rengimą bei finansinių prognozių sudarymą. Verslininkai sieks suteikti galimybę studentams gauti praktinių žinių, kurių ekonomikos ir vadybos studijose dažniausiai stinga.
Kalbinti Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto studentai teigė neabejojantys tokios iniciatyvos nauda. „Nemažai studentų, baigiančių studijas, nebūna turėję jokios verslo praktikos. O juk tikrasis verslo pasaulis – visai kitoks nei aprašytas vadovėliuose, kad ir kokie geri jie bebūtų,“ – sako atrankoje į akademiją dalyvausiantis Aurimas. Kitas jaunasis ekonomistas Vytis pabrėžia, kad studentų ir verslo santykiai naudingi abiems pusėms. „Verslininkai mato mūsų potencialą, tad skirdami mums savo laiką ir jėgas jie tikisi, jog savo energija ir idėjomis praturtinsime rinką,“ – svarsto jis.

Šalia žinių ir naujų įgūdžių „Projektų rengimo akademijos“ studentai gaus ir galimybę pateikti savo idėjas platesniam verslininkų ratui. Geriausių projektų autoriai juos pristatys balandžio pabaigoje Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje franšizavimo konferencijoje „Brand 4 Baltic“, kurios metu franšizavimo patirtimi dalinsis šios srities praktikai ir ekspertai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Tikimasi, kad šiame renginyje dalyvausiantys verslininkai atkreips dėmesį į naujas idėjas ir kitokį požiūrį, kurio laukiama iš akademijos studentų. Sėkmės atveju kelias nuo idėjos iki jos įgyvendinimo gali tapti stebėtinai trumpas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min