Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijos užsienyje: mada ar neišvengiamybė?

Jaunimas
123rf.com nuotr. / Jaunimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastaraisiais metais vis daugiau moksleivių Lietuvoje užsikrečia mintimi studijuoti užsienyje. Ar Lietuvai šis reiškinys gresia protų nutekėjimu? Gal užsienyje studijas baigęs jaunuolis pranašesnis Lietuvos darbo rinkoje, tad jos tampa neišvengiamos? Į šiuos ir kitus klausimus atsakyti sutiko Mykolo Romerio universiteto (MRU) Studijų prorektorius Giedrius Viliūnas.

„Manau, kad protų nutekėjimas gresia ne dėl studijų užsienyje, bet dėl neišmintingos socialinės politikos. Jei užsienyje jaunuoliai mato geresnes sąlygas dirbti, ten jiems nestatoma jokių dirbtinių barjerų, tai esu tikras, jog jie ir išvažiuoja. Tad protų nutekėjimas – ne studijų užsienyje pasekmė“, - neabejoja G.Viliūnas.

Protų netekėjimo sieti su studijomis užsienyje negalima ir dėl to, kad nemažai svetur pasimokiusių ar padirbėjusių jaunuolių grįžta dirbti Lietuvoje. Šis reiškinys G.Viliūno nestebina – tai įprastas darbo jėgos judėjimas.

Visgi užsienyje dirbę ar praktiką atlikę jauni žmonės yra labai vertinami Lietuvos darbo rinkoje. Gal dėl to studijos užsienyje yra būtinybė? Pašnekovas atsako, jog ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turi daug galimybių išvažiuoti svetur:

„Durys pasimokyti kitoje šalyje yra atvertos beveik visiems norintiems. Bent po pusmetį į užsienį jaunuoliai gali išvažiuoti studijuodami tiek pagal bakalauro, tiek pagal magistro studijų programas, o galimybės užsienyje išsirinkti praktiką taip pat yra plačios, tam tereikia turėti noro. Štai MRU galimybių išvažiuoti semestrui į užsienį yra daugiau negu tai norinčių padaryti studentų.“

O kaip į diplomą užsienyje žvelgia darbdaviai Lietuvoje? Pašnekovas laikosi nuomonės, kad diplomas atidžiam darbdaviui yra svarbus, kartais net į mokymo įstaigos baigimo rezultatus jis užmeta akį, tačiau pagrindinį vaidmenį vaidina žmogaus sugebėjimai, o ne kur jie įgyti.

„Žinoma, situacijos gali būti labai skirtingos: jei kreipiamasi dėl darbo vietos ligoninėje Lietuvoje, vargu ar užsienyje įgytas diplomas ir mokamos užsienio kalbos suteiks kandidatui didelį pranašumą. Bet darbuotojo ieškančiai tarptautinei įmonei neblogą įspūdį gali palikti užsienyje baigtos verslo mokyklos diplomas. Tiek savo kelio ieškantys, tiek jau dėl jo apsisprendę jaunuoliai turėtų gerai apsvarstyti, ar išsilavinimas užsienyje jiems duos daugiau naudos nei studijos gimtinėje. Aš nematau priešpriešos tarp išsilavinimo užsienyje ir Lietuvoje. Manau, kad tai yra vienas kitą papildantys dalykai: nė viena pusė nėra nei geresnė, nei blogesnė.“

Tad jei studijos užsienyje yra mada, tai ji visai nebloga, bet neišvengiamybe jos netapo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min