Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijuojantiems ES – Europos sveikatos draudimo kortelė

Skėtis su ES simbolika
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Skėtis su ES simbolika
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Besirengiančius išvykti studijuoti į Europos Sąjungos šalių universitetus informuojame, kad mūsų šalies aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai, taip pat asmenys, studijuojantieji Europos Sąjungos valstybių bei Europos ekonominės erdvės šalių (Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino) ir Šveicarijos aukštosiose mokyklose yra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Jiems privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvoje mokėti nereikia, o išvykstant iš Lietuvos būtina pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę.

Prašymo blanką galima rasti teritorinių ligonių kasų bei Valstybinės ligonių kasos (adresu: www.vlk.lt, skyrelyje „Tarptautinis bendradarbiavimas“) interneto svetainėse. Prašymą galima pateikti pačiam ar per įgaliotąjį asmenį: paštu, faksu, elektroniniu paštu arba užpildyti užsakymo formą tinklapyje.

Europos sveikatos draudimo kortelės per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo, išduodamos teritorinėse ligonių kasose arba jų padaliniuose.

Asmuo, kuriam prireikia medicinos pagalbos esant ES šalyje, turėtų kreiptis į valstybinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančią gydymo įstaigą ir ten pateikti Europos sveikatos draudimo kortelę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Teisė į nemokamą būtiną medicinos pagalbą neapima privačių gydymo įstaigų bei papildomų sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias apdraustieji turi mokėti patys, taip pat neužtikrina transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje tektų vykti namo.

Jei apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu asmuo išvyksta į užsienį nepasiėmęs Europos sveikatos draudimo kortelės ir jam prireikia būtinos medicinos pagalbos, jis turi už tokią pagalbą sumokėti pats. Grįžęs į Lietuvą jis gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min