Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijuoti pradės daugiau nei 30 tūkst. pirmakursių

Vilniaus universiteto studentė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus universiteto studentė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasibaigus papildomam priėmimui į aukštąsias mokyklas, paaiškėjo būsimųjų studentų skaičiai – studijų sutartis pasirašė 30,4 tūkst. pirmakursių. 17,8 tūkst. – beveik dviejų trečdalių įstojusiųjų – studijas finansuos valstybė. Valstybės lėšomis studijuos 9,4 tūkst. universitetų ir 8,4 tūkst. kolegijų būsimųjų bakalauro studentų.

Dar 12,6 tūkst. stojančiųjų pasirinko mokamas studijas: 8,7 tūkst. universitetuose, 3,9 tūkst. kolegijose, teigiama išplatintame ŠMM pranešime.

Bendrajame priėmime iš viso dalyvavo 37,5 tūkst. stojančiųjų. 28,6 tūkst. iš jų šiemetiniai abiturientai (apie 70 proc.), 8,9 tūkst. mokyklas baigė anksčiau. Šiemet į aukštąsias mokyklas įstojo apie 80 proc. pareiškusių norą studijuoti.

Per papildomą priėmimą, vykusį rugpjūčio 5–12 dienomis, studijų sutartis pasirašė 4,2 tūkst. būsimųjų pirmakursių: 2 tūkst. universitetuose ir 2,2 tūkst. kolegijose. Valstybės finansavimą gaus 2 tūkst. iš jų: 750 universitetuose, 1,2 tūkst. kolegijose.

Universitetuose liko neužimta apie 100 valstybės finansuojamų vietų, o kolegijose – apie 600. Praėjusiais metais kolegijose buvo likę apie 1300 neužimtų valstybės finansuojamų vietų – joms numatytos lėšos buvo panaudotos technologijos mokslų studijų programų populiarinimui.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvavo 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Bendrąjį priėmimą vykdė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Komentarai
Temos Studijos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min