Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudaryta darbo grupė valstybinių universitetų tinklui optimizuoti

Knyga
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knyga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai pavedama ištirti Lietuvos universitetų tinklą ir pateikti siūlymus dėl jo optimizavimo būdų.

Šios peržiūros tikslas – pasiūlyti tokį Lietuvos universitetų plėtros institucinį modelį, kuris padėtų Lietuvos mokslui ir studijoms konkuruoti tarptautinėje erdvėje. Todėl siekiama stiprinti dėstytojų ir mokslininkų potencialą, šiam reikalui tikslingiau panaudoti biudžeto lėšas, skiriamas studijų kokybei gerinti, aukšto lygio moksliniams tyrimams bei jų sąveikai plėtoti.

Darbo grupei pavedama įvertinti didžiuosiuose mietuose Vilniuje ir Kaune esančią valstybinių universitetų, jų filialų koncentraciją ir specializaciją, studijų krypčių aprėptį ir turimą mokslinių tyrimų bei studijų infrastruktūros bazę ir objektyvias galimybes ją plėtoti. Pasiūlymai dėl universitetų tinklo optimizavimo ministrui pirmininkui turi būti pateikti iki šių metų rugsėjo 30 dienos.

Šiuo metu iš 13 valstybinių universitetų, veikiančių keturiuose miestuose, šeši įsikūrę Vilniuje, penki – Kaune. Kai kurie universitetai turi filialus kituose miestuose, neretai jų studijų programos konkuruoja dėl studentų su pagrindinėmis aukštosiomis mokyklomis. Dalis jų yra siaurai specializuoti ir neturi galimybių teikti kokybiškas universalias ar tarpdisciplinines studijas, suformuoti stiprias mokslo tyrimų grupes, organizuoti kokybiškas magistro studijas. Lietuva neturi tiek resursų, kad būtų galima sukurti kelias kokybiškas studijų ir tyrimų bazes viename mieste, nes investicijos į mokslinius tyrimus ir net studijas yra labai brangios.

Tikimasi, kad susijungę universitetai, turėdami stipresnes dėstytojų grupes ir mokslinių tyrimų bazę, studentams galės siūlyti platesnį ir kokybiškesnį spektrą pasirenkamųjų dalykų, gretutinių studijų ar specializacijų. Mažiau lėšų reikės bendrųjų dalykų organizavimui, administracijos išlaikymui. Integruojant aukštąsias mokyklas būtų sudarytos prielaidos naujai institucijai pradėti taikyti šiuolaikinės partnerystės ir valdymo principus.

Universitetų integracijos keliu jau eina panašaus dydžio kaip Lietuva šalys Danija ir Suomija.

Darbo grupės vadovas – Investuotojų forumo Lietuvoje valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas. Jos  nariai – asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ tarybos narys Aleksandras Abišala, Lietuvos projektų vadybos asociacijos prezidentas Alfredas Chmieliauskas, Twente universiteto (Olandija) vyriausia mokslo darbuotoja Liudvika Leišytė,  Viešosios politikos ir vadybos instituto vyresnysis analitikas Žilvinas Martinaitis,  akcinės bendrovės „Alna“ valdybos narys Valentinas Milaknis, visuomenės veikėjas, poetas Kornelijus Platelis, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė,  „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Šarūnas Skyrius, Europos humanitarinio universiteto prorektorė plėtrai Irena Vaišvilaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro Funkcinių nanomedžiagų skyriaus vedėjas Ramūnas Valiokas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min