Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutikti iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą dviračiais grįžę studentai

Marius Puluikis, Remigijus Balandis ir Užsienio reikalų ministras
URM nuotr. / Marius Puluikis, Remigijus Balandis ir Užsienio reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikino Jungtinėje Karalystėje studijuojančių lietuvių dviračio žygio iš Škotijos į Lietuvą per Skandinaviją dalyvius.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad ministras padėkojo iniciatyvos sumanytojams dviratininkams Mariui Puluikiui ir Remigijui Balandžiui už sektiną patriotiškumo pavyzdį.

„Sveikinu, kad laimingai sukorėte daugiau kaip 8 tūkst. km. Džiaugiuosi, kad visur, kur važiavote, susitikinėjote su lietuvių bendruomenėmis, žadindami vienybės ir solidarumo jausmą. Parodėte, kad lietuviai už Tėvynės ribų yra susitelkę ir draugiški. Estijoje pačiam teko būti liudininku, kaip šiltai jus sutiko lietuvių bendruomenė Taline“, – sakė A.Ažubalis.

Jis dviratininkams įteikė padėkos raštus ir padėkojo užsienio lietuvių bendruomenėms, Lietuvos visuomeninėms organizacijoms, „Alma Littera“ įmonių grupei ir visiems, prisidėjusiems prie šios iniciatyvos.

„Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems svarbi lietuvybė, lietuviškumas ir lietuvių vienybė“, – pažymėjo A.Ažubalis.

M.Puluikis ir R.Balandis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovei perdavė vėliavą, kurią vežė su savimi visą kelią ir ant kurios pasirašė lietuvių bendruomenių atstovai.

Maždaug 8 tūkst. kilometrų žygis dviračiais į Lietuvą ,,Aš+Tu=kmLT“ („Aš ir tu – karšta meilė Lietuvai“) truko daugiau nei du mėnesius. Kelionė prasidėjo Škotijos Aberdyno mieste balandžio 11 dieną. Jos maršrutas ėjo per 12 valstybių: Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Belgiją, Nyderlandus, Vokietiją, Daniją, Norvegiją, Švediją, Suomiją, Estiją, Latviją ir Lietuvą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos palaikomo žygio tikslas – paskatinti užsienyje gyvenančius lietuvius aktyviai įsitraukti į Lietuvos ateities kūrimą investuojant, užsiimant labdaringa veikla, organizuojant pilietiškumą skatinančias akcijas ir balsuojant rinkimuose.

Pakeliui žygeivius sutiko ir globojo Lietuvos ambasados, lydėjo vietos lietuvių bendruomenių savanoriai. Sustojimo vietose kartu su bendruomenėmis rengiamose vakaronėse buvo kalbama apie lietuvybės išsaugojimą, pilietinių ir paramos projektų inicijavimą ir vykdymą. Su dviratininkais kartu keliavo paroda „Lietuviai dirba Lietuvai“ apie gimtąja šalimi besirūpinančius lietuvius užsienyje.

Anglia Ruskin universiteto studentai M.Džiaugys ir M.Puluikis jau yra parvažiavę dviračiais iš Londono į Vilnių. Per pernykštį žygį „Grįžtam‘09“ jie numynė 2,5 tūkst. km.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min