Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautiniame universitetų kokybės ekspertų tinkle Lietuvos studentų gretos gausėja

Studentė
Vigmano Gaižausko/LKKA nuotr / Studentė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Universitetų veiklos kokybę vertinančių tarptautinių ekspertų tinklą papildė Lietuvos studentų atstovė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto IV kurso studentė Gintarė Alaburdaitė atrinkta dalyvauti specialioje Europos universitetų asociacijos (EUA) kartu su Europos studentų sąjunga (ESU) vykdomoje programoje. Studentę į ekspertų atrankos seminarą Edinburge (Škotija) delegavo Lietuvos studentų sąjunga.

„Šis Europos studentų sąjungos ir Europos universitetų asociacijos įvertinimas įprasmino ne tik mano ketverių metų darbą Studentų atstovybėje, bet ir pasirinktą studentų atstovavimo kelią apskritai. Jaučiu ir didelę atsakomybę tiek prieš šių vertinimų organizatorius ir vertinimuose dalyvausiančias aukštąsias mokyklas, tiek prieš mane delegavusius kolegas”, – kalba ekspertų atranką įveikusi Lietuvos atstovė G. Alaburdaitė.

Gintarė dirbs vienoje iš ekspertų komandų, pagal specialią metodiką vertinsiančių įvairias Europos aukštojo mokslo institucijas jų veiklos kokybės požiūriu 2011-2012 studijų metais. Ekspertų komandose lygiais pagrindais drauge su studentų atstovais dirba esami ar buvę universitetų rektoriai, prorektoriai bei komandos koordinatorius. Studentai ekspertai atrenkami įvertinus jų patirtį kokybės užtikrinimo procesuose institucijos, nacionaliniu ir Europos mastu bei dalyvavimą universiteto valdyme. Taip pat atsižvelgiama į studentų užsienio kalbų mokėjimą, geografinį ir lyčių pasiskirstymą bei studijų programų sritis.

Institucinio vertinimo programa yra savarankiška, nuo oficialių valdžios institucijų nepriklausoma Europos universitetų asociacijos narystės paslauga. Jos esmė – vertinant veiklos kokybę padėti aukštosioms mokykloms tobulėti. Per visą programos įgyvendinimo laikotarpį ekspertai yra atlikę 260 vertinimų 45 šalyse Europoje ir visame pasaulyje.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Studentų atstovybėje (ISM SA) Gintarė Alaburdaitė aktyvią veiklą pradėjo prieš ketverius metus. Pusantrų metų mergina buvo ISM SA Vilniaus padalinio Viešųjų ryšių koordinatorė, ėjo ISM SA Vilniaus padalinio Viceprezidentės pareigas, nuo šių metų birželio mėnesio ji – universiteto Studentų atstovybės prezidentė.

Tarptautinėje aukštųjų mokyklų veiklos kokybės vertinimo programoje G. Alaburdaitė – jau antroji studentė iš Lietuvos. 2009 m. pirmąja Lietuvos studentų atstove dalyvauti programoje atrinkta to meto Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentė Vilniaus universiteto studentė Karina Ufert.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min