Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Universitetas mini Mykolo Romerio gimtadienį

Universitetas mini Mykolo Romerio gimtadienį.
MRU nuotr. / Universitetas mini Mykolo Romerio gimtadienį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį sukanka 131 metai, kai gimė neeilinė savo nuopelnais Lietuvos valstybei, visuomenei ir mokslui asmenybė – Mykolas Romeris. Profesoriaus vardu pavadinto Universiteto Rotondinėje salėje eksponuojama fotografijų paroda „Mykolo Romerio gyvenimo akimirkos“.

Paroda vainikuoja visą savaitę Universitete vykusius renginius, tradiciškai vadinamus MRU dienos, kurios jau ne vieneri metai skiriamos prof. Mykolui Romeriui ir jo vardu pavadintam Universitetui paminėti. Visos praėjusios savaitės metu studentai buvo kviečiami iš naujo atrasti savo Universitetą, pasinerti į kūrybos pasaulį, atskleisti savo talentus.

MRU Teisės filosofijos ir istorijos katedros profesorius Mindaugas Maksimaitis apie Mykolą Romerį ir parodą:

„Mykolas Romeris – intelektualas, įsimintinas pedagogas – profesorius, plačių interesų mokslininkas, pirmasis lietuvių tautinio atgimimo istorikas, įvairiaplanis teisininkas, puikus politikos analitikas, autoritetingas valstybininkas, aktyvus visuomenininkas, aistringas publicistas kovotojas. Tai, kito žymaus mūsų tautiečio Č. Milošo apibūdinimu, „verta pasigėrėjimo ir pagarbos aiškaus proto asmenybė“.

Tai didelis Lietuvos patriotas. M. Romerio gyvenimo alfa ir omega, kelrodė žvaigždė buvo jo gimtasis kraštas Lietuva: iš pradžių rusų pavergta, vėliau – kovojanti dėl valstybingumo atkūrimo, dar vėliau – jį atkūrusi ir pagaliau vėl jo netekusi. Lietuva ir jos likimas – tai vertybės, kurių puoselėjimas raudona gija driekiasi per M. Romerio gyvenimo knygą, palikdamas pėdsaką kiekviename tos knygos puslapyje.

Jo vardu pavadinto Universiteto bendruomenės ir svečių dėmesiui pateikiama fotografijų paroda negali atspindėti išsamiai šio žmogaus gyvenimo kelio. Čia teparodomi atskiri to gyvenimo epizodai, pavienės sustabdytos akimirkos. Tikimasi, kad ir jos leis geriau pažinti iškilųjį Lietuvos pilietį.

Parodos pagrindą sudaro archyvinės fotonuotraukos, kurių didžioji dalis pasiskolinta iš M. Romerio šeimos archyvo. Be to, parenkant medžiagą naudotasi Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Mokslų akademijos ir Vilniaus universiteto bibliotekų rankraščių skyrių fondais, spaudos leidiniais. Medžiagą restauravo ir parodai parengė V. Gelumbauskas“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min