Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio lietuvių studentų klubo siekis – padėti atvykusiems studentams realizuotis Lietuvoje

Užsienio lietuvių studentų klubas
P.Taraškevičiaus nuotr. / Užsienio lietuvių studentų klubas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 28 dieną užsienio lietuvių kilmės studentai susirinko Vilniaus vidurinės mokyklos „Lietuvių namai“ salėje, norėdami kartu aptarti klubo veiklos perspektyvas, planus, savo norus, lūkesčius ir pamąstymus, o svarbiausia – susipažinti su šiais metais į Lietuvos aukštąsias mokyklas įstojusiais užsienio lietuvių kilmės pirmakursiais bei oficialiai priimti juos į savo gretas.

Tai buvo pirmas tokio pobūdžio studentų klubo susitikimas šiais mokslo metais ir neatsitiktinai jis vyko Vilniaus vidurinės mokyklos „Lietuvių namai“ patalpose. Būtent čia nuo 2010 m. pavasario veikia Užsienio lietuvių švietimo centras, kuris be kitos savo veiklos globoja užsienio lietuvių kilmės studentus, visapusiškai padeda jiems, vykdo edukacinius projektus.

Susitikime dalyvavo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos, Valstybinio studijų fondo atstovai, Užsienio lietuvių švietimo centro darbuotojai. Buvo aptarti artimiausi užsienio lietuvių studentų klubo planai, tarp jų – edukacinė išvyka „Žymių asmenybių pėdsakais“ į Anykščius, susitikimai su Lietuvos visuomeniniais veikėjais, meno ir mokslo žmonėmis bei lietuviško kino vakarai, kurie vyks Užsienio lietuvių švietimo centro patalpose (Vilniaus vidurinėje mokykloje „Lietuvių namai“). Antroje renginio dalyje vyko susipažinimas su šių metų užsienio lietuvių kilmes pirmakursiais, bei simbolinės jų „krikštynos“.

Užsienio lietuvių studentai – tai aktyvus, kūrybingas, pilietiškai nusiteikęs jaunimas, gerbiantis tradicijas, vertinantis bendradarbiavimą, demokratiškumą ir iniciatyvumą, turintis daug įdomių idėjų ir minčių, o svarbiausia – norą visą tai realizuoti Lietuvoje. Labai svarbu, kad jų užsidegimas veikti nebūtų užgesintas visuomenės abejingumo, o palaikytas ir nukreiptas tinkama linkme. Užsienio lietuvių švietimo centro duomenimis, šiais metais į Lietuvos aukštąsias mokyklas įstojo virš 40 užsienio lietuvių, iš jų 18 baigė Vilniaus vidurinė mokyklą „Lietuvių namai“. Iš viso Lietuvoje šiuo metų studijuoja apie 150 atvykusių užsienio lietuvių kilmės studentų.

Komentarai
Temos Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min