Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidiname teismą – kaupiame žinias ir įgūdžius

Teisėjų komanda (iš dešinės į kairę): Indijos atstovas Shubham Shrivastava, Vokietijos atstovė Sita Angela Jaekel, Lietuvos atstovė Goda Karalytė ir teisėjų komandos treneris Jans Henning Fisher.
VU Teisės fakulteto nuotr. / Teisėjų komanda (iš dešinės į kairę): Indijos atstovas Shubham Shrivastava, Vokietijos atstovė Sita Angela Jaekel, Lietuvos atstovė Goda Karalytė ir teisėjų komandos treneris Jans Henning Fisher.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keturios Vilniaus universiteto Teisės fakulteto III kuro studentės dalyvavo inscenizuotame Tarptautiniame baudžiamajame teisme (Model International Criminal Court (MICC), kuris vyko Lenkijos miestelyje Kreisau. Tai kasmetinis, jau penktasis toks renginys, jame dalyvavo daugiau kaip pusšimtis būsimųjų teisininkų iš Balkanų šalių, Armėnijos, Gruzijos, Indijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kt.

Merginos varžėsi skirtingose, internacionaliniu pagrindu sudarytose komandose. Aistei Kotrynai Galinytei ir Godai Karalytei teko teisėjų vaidmuo, Aistė Armonaitė imitaciniame teisme buvo prokurore, o Deimantė Valčiukaitė dalyvavo žiniasklaidos grupės darbe. Buvo sprendžiamos fikcinės bylos, kurios pagal savo prigimtį bei nagrinėjamas problemas atitinka Tarptautinio baudžiamojo teismo jurisdikciją. Organizatoriai, atsižvelgdami į naujausias tarptautinės baudžiamosios teisės tendencijas, parengė studentams bylas, kurias nagrinėdami jie galėtų įsigilinti į aktualias tarptautinės baudžiamosios teisės problemas, savarankiškai ieškoti jų sprendimo būdų ir ginti savo nuomonę simuliaciniame teismo procese.

Merginos pasakoja, kad nuvykus į Kreisau dvi dienas vyko paruošiamieji darbai. Jos labai džiaugiasi turėjusios galimybę bendrauti su treneriais – patyrusiais teisininkais iš Vokietijos, Olandijos, Lenkijos, teisės profesoriais ir kitais teisės srities profesionalais. Studentės mokėsi viešo kalbėjimo, pagilino savo teorines ir praktines žinias tarptautinės baudžiamosios teisės srityje.

„Svarbūs ir naudingi buvo ir paruošiamieji darbai, ir dvi dienas trukę imitaciniai teismo procesai, kuriuose dalyvavome. Mes ne tik gerokai pagilinome savo žinias tarptautinės baudžiamosios teisės srityje, bet ir sutikome daug įdomių žmonių. Norėtume ir ateityje dalyvauti tokiuose renginiuose, o didžiausia siekiamybė – Telders Tarptautinio teisingumo teismo proceso inscenizacija Hagoje“, – sako Deimantė Valčiukaitė.

Teismų inscenizaciniai renginiai yra labai populiarūs įvairiose šalyse. Tarptautinio baudžiamojo teismo inscenizacijos (MICC), skirtos studentams teisininkams, kasmet vyksta mažame Lenkijos miestelyje Kreisau nuo 2006 metų. Šiemet, balandžio 30 – gegužės 1 dienomis Vilniaus universitete vyks Centrinės ir Rytų Europos teisminės inscenizacijos konkursas. Šiuo metu dalyvauti jame norą yra pareiškę daugiau kaip 20 komandų iš įvairių šalių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min