Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU pasitiks naujausią prof. E. Aleksandravičiaus knygą „Išblukęs žodynas“

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 12 d., antradienį, 17 val. vyksiantis prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Išblukęs žodynas“ pristatymas pradeda VDU istorijos menėje (K. Donelaičio 58) organizuojamų sutiktuvių ciklą – plačiajai visuomenei ir universiteto bendruomenei atveria dar platesnes erdves diskusijoms ir intelektinės minties sklaidai.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, pirmajame tęstinio projekto renginyje bus pristatoma naujoji istoriko, publicisto, kultūros tyrinėtojo knyga, kurią sudaro beveik 170 straipsnių, paskelbtų tinklalapiuose Balsas.lt, Bernardinai.lt, žurnale „Miesto IQ“ ir atviro žodžio mėnraštyje „Akiračiai“. Šį rinkinį, kaip teigia pats knygos autorius, būtų galima pavadinti intelektine kronika. „Sakau taip, nes labai retai rūpėjo pavieniai – kad ir skandalingiausi – įvykiai. Visada domėjausi stambesnio mastelio kultūros, visuomenės ir politikos žemėlapiais. Ne konkretūs nutikimai, bet sisteminiai požymiai buvo svarbiausias tikslas“, – pristatydamas savo knygą teigia prof. E.Aleksandravičius.

Anot filosofo, vertėjo, eseisto prof. Arvydo Šliogerio, „Išblukęs žodynas“ – tikrai reta mūsiškio nuolat keikiamo „inteligento“ dovana Lietuvos šviesuomenei. „Tokius tekstus gali parašyti tik aistringo intelekto žmogus, vedamas ne inertiško smalsulio, sensacijų godulio, „objektyvumo“ manijos, o visai priešingai – skausmo, vilties, liūdesio, džiaugsmo, išdidumo, ištikimybės, jautrumo gėriui ir blogiui, grožiui ir bjaurasčiai, niekšybei ir taurumui...“, – teigia prof. Arvydas Šliogeris.

Prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Išblukęs žodynas“ pristatyme dalyvaus knygos autorius, istorikas Antanas Kulakauskas, filosofas Arvydas Šliogeris, leidyklos „Versus aureus“ direktorius, istorikas Arturas Mickevičius.

Vytauto Didžiojo universiteto istorijos profesorius, Lietuvių Išeivijos instituto direktorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos ir daugelio kultūrinių organizacijų bei fondų steigėjas ir narys Egidijus Aleksandravičius yra dešimties knygų ir kelių šimtų straipsnių autorius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min