Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU paskaitą skaitys gyvoji sociologijos legenda – prof. Z.Baumanas

Zygmundas Baumanas
Zygmundas Baumanas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje pirmą kartą lankysis neeilinė asmenybė, vienas iškiliausių pasaulio socialinių teoretikų – profesorius Zygmuntas Baumanas. Vizito metu – rugsėjo 30 ir spalio 1 dienomis – jis skaitys dvi viešas paskaitas Vilniuje ir Kaune.

„Kartu su Anthony Giddensu, Jürgenu Habbermasu ir Ulrichu Becku Z. Baumanas bene labiausiai paveikė nūdienos sociologiją ir socialinę filosofiją, o ypač – tapatybės bei savivokos diskursą. Visame pasaulyje jis pripažįstamas kaip vienas giliausių bei subtiliausių modernybės ir postmodernizmo interpretatorių“, – taip šį mąstytoją pristato vienas vizito organizatorių, Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis.

Pasiklausyti Z.Baumano minčių bus kviečiami visi norintieji: rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 18 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) numatyta jo paskaita „Mes patys kaip vartojimo objektai“ („Selves as Objects of Consumption“), o spalio 1 d., penktadienį, 11 val. – paskaita „Natūrali blogio istorija“ (angl. „Natural History of Evil“) Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Paskaita VDU bus tiesiogiai transliuojama internetu universiteto tinklalapyje www.vdu.lt, taip pat į Maironio (204) ir Vyskupo Pranciškaus Petro Būčio (411) auditorijas (Gimnazijos g. 7).

Paskaitos Vilniuje ir Kaune vyks anglų kalba, po jų numatyta klausimų-atsakymų sesija, kurią moderuos prof. Leonidas Donskis. Paskaitų Vilniuje ir Kaune įrašus vėliau bus galima rasti adresu www.tvdu.lt/bauman.

Z.Baumanas (g. 1925 m.) studijavo Varšuvos universitete, vėliau jame dirbo. Nuo 1968 m. dėstė Tel Avive ir Haifoje, Izraelyje, o 1971 m. pradėjo dirbti Lidso universiteto (Jungtinė Karalystė) Sociologijos katedroje, kurią Z. Baumanas pats sukūrė bei kuriai daug metų vadovavo.

Išskirtiniu produktyvumu pasižyminčio mokslininko darbų temos — dabarties tapatybės trajektorijos, globalizacijos pasekmės žmogui, socialinė mintis ir viešoji erdvė. Jo vardas ypač nuskambėjo pasaulyje 1989-aisiais, pasirodžius knygai „Modernybė ir holokaustas“. Už šį leidinį Z. Baumanui suteikta Amalfio sociologijos ir socialinių mokslų srities premija.

2007 m. profesoriui buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės daktaro vardas. Nuo universiteto įkūrimo 1922 m. šis garbingas titulas jau yra suteiktas 64 asmenims. Tarp jų – daug mokslininkų, visuomenės veikėjų, intelektualų pavardžių, tokių kaip Jonas Mekas, Valdas Adamkus, Adamas Michnikas, Tomas Venclova, Birutė Galdikas, Valdemaras Rezmeris, Miroslavas Hrochas, Česlovas Milošas, Marija Gimbutienė, Alfredas Erichas Sennas ir kiti.

Profesoriaus Z. Baumano paskaitos Lietuvoje organizuojamos Europos Parlamento nario prof. Leonido Donskio, leidyklos „Apostrofa" bei Vytauto Didžiojo universiteto kvietimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min