Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslumą Lietuvoje skatins susitelkę

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį surengto susitikimo metu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai ir jaunimo organizacijos aptarė būsimas šių metų verslumo skatinimo iniciatyvas.

Rudenį Tarptautinę verslumo savaitę Lietuvoje koordinuojantis universitetas pasiūlė suvienyti įvairių institucijų, besirūpinančių verslumo skatinimu šalyje, jėgas ir drauge pritraukti dar daugiau dalyvių. „Kadangi verslumo skatinimu šalyje rūpinasi tiek jaunimo organizacijos, tiek valstybės institucijos, tik bendradarbiaujant visoms susijusioms pusėms galime užtikrinti kuo veiksmingesnius verslumo skatinimo projektus. Šiais metais siekiame kuo anksčiau atlikti parengiamuosius veiksmus trečią kartą Lietuvoje vyksiančiai Tarptautinei verslumo savaitei, kad ji įgautų dar didesnį mastą“, – pažymėjo ISM rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Šiemet savo pastangas pirmą kartą apjungs ISM, „Drąsinkime ateitį“, „Junior Achievement“, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, AIESEC „Sėkmės mokykla“, Nacionalinė moksleivių akademija“, Panevėžio jaunimo verslumo centras ir kitos organizacijos.

Anksčiau vykusio susitikimo su LR Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijos atstovais metu rektorius pristatė ir pavasarį vykusio Tarptautinės verslumo savaitės kongreso Dubajuje ataskaitą. Šios baigiamosios konferencijos metu buvo vertinamos verslumo savaitę rengusios šalys, skiriami apdovanojimai už didžiausius šalių-dalyvių pasiekimus.

Pernai vykusiame kongrese Lietuva buvo pripažinta aktyviausia dalyve iš 77 šalių (daugiausia veiklų suorganizavusi vienam šalies gyventojui). 2008 metais Lietuvoje prie Tarptautinės verslumo savaitės veiklų prisijungė 251 mokykla, dalyvavo apie 300 tūkst. moksleivių ir įvyko virš 1000 renginių. Praėjusiais metais Tarptautinė verslumo savaitė pritraukė virš 200 partnerių, buvo suorganizuota taip pat apie 1000 renginių. Lietuva buvo nominuota dviems apdovanojimams: už didžiausią skaičių veiklų (laimėjo Rusija, Lietuva – 4-ta) bei didžiausią partnerių skaičių (laimėjo Barbadosas, Lietuva – antra).

Šiems metams numatyta projektu skatinti verslumo bei kūrybingumo ugdymą nuo pat mokyklos, žinių bei įgūdžių mainus bei naujų, ekologiškų, socialiai atsakingų verslų kūrimą bei plėtrą. Taip pat siekiama aktyviau įtraukti švietimo centrų, visuomeninių jaunimo ir verslo organizacijų, verslininkų bei valdžios atstovus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min