Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešojo transporto džiunglės – kaip jose nepasimesti

Bilietas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bilietas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekvienų metų rugsėjį žinių ištroškusių pirmakursių banga šturmuoja miestus. Gatvių ir stotelių labirintuose pasimetusiems studentams susiorientuoti padeda autobusų ir troleibusų maršrutai. Deja, viešasis transportas – painus dalykas, autobuso numeris ar gatvės pavadinimas – nuorodos, kažką sakančios tik nuolatiniems miestų gyventojams. Kur ir ko naujakuriui ieškoti, kad nepaklystų?

Pirma stotelė – nuolaidos

Vilnius, Kaunas, Klaipėda – didžiausi Lietuvos miestai, kuriuose retas pilietis, keliaudamas iš taško A į tašką B, naudojasi vien savo kojomis. Autobusai ir troleibusai šį darbą palengvina, žinoma, jei įlipi į tinkamą. Tačiau net ir sumaišius maršrutus, studentas, įsigijęs elektroninį bilietą, nuostolių išvengs. Elektroninis bilietas – tai terminuotas vardinis važiavimo bilietas, kurio nereikia žymėti kas kartą įlipus į autobusą (arba troleibusą), jį tereikia papildyti kiekvieną mėnesį iš naujo. Dieninio skyriaus studentai gauna 80 proc. nuolaidą pildydami elektroninį bilietą ir 50 proc. nuolaidą pirkdami vienkartinį važiavimo bilietą. Naudodamiesi šia nuolaida studentai labai daug sutaupo – pavyzdžiui, praėjusiais mokslo metais Vilniuje elektroninio bilieto papildymo mėnesiui visa kaina buvo 110 Lt, o studentas mokėdavo tik 22 Lt... El. bilietų papildymo kaina Klaipėdoje yra 88 Lt, Kaune – 84 Lt. Į kainą įeina galimybė važinėti beveik visais miesto autobusais ir troleibusais (bet ne mikrooautobusais!). Kur galima šį bilietą įsigyti? Spaudos kioskuose. Platesnė informacija pateikiama internete: www.kaunastrans.lt, www.vilniusticket.lt, www.transportobilietas.lt ir t.t.

Kita stotelė – paieška

Su miesto žemėlapiu vaikščioti gatvėmis nėra pati geriausia išeitis. Surasti optimaliausią maršrutą padės internetiniai tinklalapiai. Apsilankę www.marsrutai.lt lengvai rasite tinkamus autobusus ar troleibusus. Jeigu dėl kažkokių priežasčių šio puslapio naršyklė neatidaro, siūlau maršrutines schemas, grafikus, informaciją dėl nuolaidų ieškoti miestų savivaldybių tinklalapiuose: www.vilnius.lt, www.kaunas.lt, www.siauliai.lt ir t.t. Sekdami nuorodomis, atrasite viską, ko reikia. Nepamirškite aplink esančių žmonių – pažįstami, draugai, senieji miesto gyventojai arba žmonės, kartu stoviniuojantys stotelėje – turint liežuvį, paklysti neįmanoma.

Galutinė stotelė – įspėjimas

Visada būkite pasiruošę išvysti kontrolierius netikėčiausiose vietose, net ir paskutiniame dienos autobuse arba pirmutiniame troleibuse. Žinodama, jog baudos siekia iki 100 Lt ir kad kontrolė į kompromisus nelinkusi, siūlau keliavimo zuikiu nepropaguoti. Tačiau nereikia užmiršti savo teisių: kontrolierius turi parodyti pažymėjimą, įrodantį, kad tikrai yra kontrolierius, o ne apsišaukėlis, jis negali ant jūsų rėkti, jūsų liesti ir visaip tampyti. Apskritai, geriau su kontrole nesusidurti, o susidūrus – kalbėtis draugiškai. Vilniuje ir Klaipėdoje kontrolieriais yra vairuotojai, todėl reikia įlipti per priekines duris ir parodyti jiems bilietą. Išlipti privaloma per galines arba vidurines duris. Nepamirškit, viešasis transportas – tai atskiras pasaulis su savomis taisyklėmis ir savotiškais privalumais: netikėtos pažintys, papildomas laikas pasiruošti atsiskaitymui ar susitvarkyti nagus. Mėgaukitės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min