Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj socialinės stipendijos – špyga

Socialinės stipendijos negavę studentai gali dalyvauti papildomame paraiškų priėmime, tačiau išmokų už praėjusius du mėnesius – beveik 800 Lt – nebegaus.
E.Anisimenko/BFL nuotr. / Socialinės stipendijos negavę studentai gali dalyvauti papildomame paraiškų priėmime, tačiau išmokų už praėjusius du mėnesius – beveik 800 Lt – nebegaus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kone šimtas Vilniaus universiteto (VU) studentų, norėjusių gauti socialinę stipendiją, liko it musę kandę, nors pateikė visus dokumentus, kurių buvo prašomi, o ir lėšų šioms išmokoms netrūko.

Dokumentai dėl socialinės stipendijos skyrimo buvo renkami iki spalio 10 dienos. Į šias stipendijas pretenduoja ir socialinę paramą gaunančių šeimų nariai. Studentas Linas teigia VU studentų atstovybėje (VU SA) iš anksto pasiteiravęs, ar tiks, jei pažyma apie socialinę paramą apims birželio–rugpjūčio mėnesius. Sulaukęs atsakymo, kad to pakanka, pateikė reikiamus dokumentus, tačiau šią savaitę sužinojo, jog stipendijos negaus, nes pažymoje nėra rugsėjo mėnesio duomenų.

Dabar jis gali dalyvauti pakartotiniame socialinių stipendijų skirstyme, tačiau išmokų (390 Lt per mėnesį) už rugsėjį ir spalį nebegaus.

„Iš pradžių VU SA teigė, kad pažyma už vasarą tinka, o po to jau pareiškė: „Tikėjomės, kad tiks.“ Tačiau dėl jų klaidos aš, kaip ir dalis studentų, negausiu stipendijos už du mėnesius. Manau, tokių studentų yra nemažai. Tie, kas ruošė dokumentus rugpjūtį ar rugsėjo pradžioje, gavo didelę špygą, nes tuo metu dar nebuvo galima gauti pažymos ir už rugsėjį“, – piktinasi Linas.

Jis teigia nebuvęs informuotas, kad pažymą reikia atnaujinti.

Dėl jų klaidos aš, kaip ir dalis studentų, negausiu stipendijos už du mėnesius, – piktinosi Linas.VU SA socialinės srities koordinatorė Roma Fedosejevaitė teigia, kad dokumentai buvo renkami iki spalio 1 dienos, tačiau vėliau šis terminas buvo pratęstas iki spalio 10 dienos. Esą dėl to reikėjo išsiimti naujas pažymas, apimančias ir rugsėjo mėnesį, tačiau studentai apie tai buvo informuoti. „Taip, turbūt įsivėlė mūsų klaida, kad mes ėmėme dokumentus dar iki rugsėjo mėnesio, iki galo nežinodami, ar bus galima duoti stipendiją, ar negalima“, – teigė ji.

Pasak R.Fedosejavaitės, iki 100 VU studentų pažymų taip ir neatnaujino, todėl socialinės stipendijos jiems neskirtos.

Kaltųjų nėra

Valstybinio studijų fondo (VSF) Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vedėja Ilona Jacob teigia, kad prašymų pateikimo laikas nebuvo pratęstas – iš anksto skelbta, jog sąrašus aukštosios mokyklos turi pateikti iki spalio 10 dienos. Pasak jos, socialinės stipendijos buvo skirtos visiems studentams, kurie buvo aukštųjų mokyklų pateiktuose sąrašuose. Kadangi lėšų liko, buvo paskelbtas papildomas paraiškų priėmimas socialinėms stipendijoms gauti, tačiau jame dalyvaujantys studentai išmokų už rugsėjį ir spalį nebegaus.

„Dokumentus renka ir sąrašus sudaro aukštoji mokykla. VSF gauna tik baigtinį sąrašą, kurį pasirašo oficialus aukštosios mokyklos atstovas. Ir fondas priima tą dokumentą kaip tinkamą, tokia yra tvarka. Teisės būti šiame sąraše VSF nekvestionuoja“, – teigia I.Jacob.

Anot VSF atstovės, jei aukštoji mokykla pripažintų, kad studentui socialinė stipendija neskirta dėl jos kaltės, ir kreiptųsi į fondą, VSF valdyba svarstytų šį klausimą. „Jei atsiranda tokių vienetinių atvejų, kad ne dėl studento kaltės, o dėl aukštosios mokyklos kaltės neskiriama stipendija, VSF  priima sprendimą skirti ar neskirti stipendiją. Tokių atvejų buvo ir tos stipendijos buvo duotos atgaline data“, – aiškino I.Jacob.

VU SA atstovė R.Fedosejevaitė neatmetė, kad taip gali būti pasielgta, tačiau didelių vilčių nepuoselėjo – esą šioje situacijoje dokumentai neatitinka reikalavimų, o tai nėra universiteto klaida. Nors ir ne studento. „Tokių studentų yra nemažai ir aš suprantu jų nepasitenkinimą bei pyktį, bet yra taisyklės ir jų iš principo negalima laužyti“, – sakė ji.

LSAS nuotr./LSAS Socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmonaitė.
LSAS nuotr./LSAS socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmonaitė

LSAS: atsakomybė tenka universitetui

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmonaitė teigia, kad šioje situacijoje atsakomybę turėtų prisiimti aukštoji mokykla arba jos studentų atstovybė.

„Priimant dokumentus turi būti atsakingai peržiūrėta ir patikrinta, ar paraiškos atitinka reikalavimus, o studentams pateikiama konkreti ir tiksli informacija. Studentams turėjo būti pranešta, kad jų pateikti dokumentai nėra tinkami ir jie turi pateikti atnaujiną pažymą. Tai, kad dalis VU studentų buvo neteisingai informuoti, gali būti tiek VU administracijos, tiek VU SA kaltė. Šiuo atveju prisiimti atsakomybę, taisyti klaidas, dėl kurių nukentėjo konkretūs asmenys, bei atlyginti žalą turėtų VU administracija ir VU SA“, – teigė I.Dičmonaitė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min