Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po dėstytojų ir studentų šventės universiteto chemikai atsidūrė policijoje

Rugsėjo 1-osios šventė Vilniaus universiteto Didžiajame kieme
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė Vilniaus universiteto Didžiajame kieme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus universitetas mokslo metus pradėjo spalvinga ir triukšminga eisena. Keliems studentams rugsėjo 1-oji baigėsi policijoje.

„Vytas, Gedas ir Kęstutis – kas juos žino, tas gudrutis“, „Mes skaičiuosim, programuosim ir visus suformatuosim“, „Mano fakas – mano troba, šiandien suradau sau stogą“, „Dieną naktį nemiegosim, už gyvybę mes kovosim“ – štai tokiais šūkiais šiandien aidėjo Vilniaus Gedimino prospektas. Mokslo metų pradžią triukšmingai paženklino seniausios Lietuvoje alma mater dėstytojų ir studentų eisena.

Nuo Seimo rūmų su plakatais, fakultetų atributika ir entuziazmu pajudėję studentai keliavo į Vilniaus universiteto didįjį Petro Skargos kiemą. Čia vyko mokslo metų pradžios šventė – Initium semestri.

Pasižiūrėti eisenos susirinko nemažas būrys vilniečių, kurį laiką buvo uždarytas eismas Gedimino prospekte ir Šventaragio gatvėje.

Apie 4 tūkst. pirmakursių šventėje sveikino universiteto rektorius Benediktas Juodka, savo kalboje akcentavęs savarankišką darbą studijų metu. „Jokios aukštojo mokslo reformos, tarybos, rektoriai jums nepadės, jei nebūsite nusiteikę tobulėti patys“, – mokė rektorius.

Premjeras Andrius Kubilius ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sveikino savo fakultetų kolegas: premjeras – fizikus ir, kaip pats minėjo, dėl suprantamų priežasčių, – filologes, o ministras – teisininkus ir politikos mokslų studentus. A. Kubilius nepraleido progos pabrėžti, kad mažai šaliai – Lietuvai – reikia remtis visų pirma žiniomis, mokslu ir aukštosiomis technologijomis.

Dar vienas universiteto auklėtinis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, siūlė pirmakursiams nepamiršti ir studentavimo, o ne tik studijuoti. 

Tiesa, ne visiems eisena baigėsi laimingai – naujienų portalo DELFI žiniomis, du pirmakursiai chemikai, už viešosios tvarkos pažeidimą – sprogstamųjų užtaisų mėtymą – atsidūrė Vilniaus miesto 3-ajame policijos komisariate. Nuo studentų išdaigų niekas nenukentėjo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min