Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus Gedimino technikos universitete – reikšmingi pažeidimai

Valstybės kontrolė šiemet, kaip ir pernai, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) nustatė šiurkščių buhalterinės apskaitos klaidų ir reikšmingų teisės aktų pažeidimų.
VGTU
VGTU / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Deja, universiteto vadovai ir finansininkai nepasimokė iš praėjusių metų klaidų, todėl turėjome priimti sprendimą, kuriame universiteto rektoriui Romualdui Ginevičiui nurodėme reikšmingus teisės aktų pažeidimus ir įpareigojome jį pažeidimus padariusius asmenis traukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn. O apie nustatytus dalykus, kurie gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę, informavome Generalinę prokuratūrą“, – sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Kaip teigiama Valstybės kontrolės pranešime, atliekant auditą nustatyta, kad rengdamas rajonų ir miestų bendruosius planus universitetas sutartyse su savivaldybėmis nustatytais terminais pagal darbų perdavimo ir priėmimo aktus atsiskaitė su savivaldybėmis, nurodydamas, kad visi darbai atlikti. Nepaisydamas to, VGTU ir atsiskaitęs su savivaldybėmis vėliau su įvairiais autoriais sudarydavo autorių sutartis tiems patiems darbams atlikti ir mokėjo jiems autoriaus atlyginimą. Rengiant Trakų rajono ir miesto bendruosius planus universitetas, netaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo, sudarė autorines sutartis su asmeniu bendrai 244,5 tūkst. Lt sumai. Šiam asmeniui 2009 m. VGTU išmokėjo autorinį atlyginimą už darbus, kuriuos nežinia kas ir kada atliko bei už jį sumokėjo pridėtinės vertės mokestį, nors pats asmuo yra PVM mokėtojas. Valstybės kontrolė informavo Generalinę prokuratūrą, kad vykdant bendrųjų planų rengimo sutartis VGTU atsakingų darbuotojų veiksmuose gali būti turto iššvaistymo, klaidingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo požymių.

Ypač dažnai teisės aktai buvo pažeidžiami naudojant darbo užmokesčiui skirtas lėšas. Pavyzdžiui, patikrinus administracinio personalo 31 darbuotojo darbo užmokestį nustatyta 11 atvejų, kai priedų ir priemokų dydžiai, mokami iš specialiosios programos lėšų, viršijo nustatytą dydį, iš viso 52 tūkst. Lt. Mokslo darbuotojams buvo išmokėta beveik 853 tūkst. Lt priedų ir priemokų, nenurodant, kokius papildomus darbus darbuotojai atliko. Įvertinę penkiasdešimties didžiausius atlyginimus gaunančių darbuotojų darbo užmokestį valstybės auditoriai nustatė, kad vienam darbuotojui priskaitytas atlyginimas per metus sudarė nuo 116 tūkst. Lt iki 352 tūkst. Lt.

Dėl netinkamai taikyto dvejybinio įrašo ir kitų klaidų auditoriai negalėjo patvirtinti, kad valstybės biudžeto lėšų likučiai VGTU apskaitoje pateikti teisingi ir visa suma. Be to, universitetas nepervedė į valstybės biudžetą gautų 77 tūkst. Lt pajamų ir jas panaudojo be patvirtintos sąmatos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius