Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Volioti durniaus“ po paskaitų neteks

NETIKS TV ir Studentų blogas ima bendradarbiauti.
15min.lt/Alvydo Opulskio montažas / NETIKS TV
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šviežiai iškeptiems studentams vyresnieji mėgsta kartoti, kad pirmieji studijų metai – tai geriausias laikas studento gyvenime. O kas gi kitas užtikrina tą „geriausio laiko gyvenime“ statusą, jei ne smagi veikla po paskaitų? Po dvylikos metų suolų trynimo praktikos mokykloje, studijų metais norisi ne durnių „volioti“, o nuveikti ką nors įdomaus ir prasmingo. Variantų yra daug, reikia tik mokėti išsirinkti.

Tiesiai į televiziją

Studentiškos televizijos „Kobra TV“ komanda kviečia prisijungti visus entuziastingus ir charizmatiškus Kauno studentus. Tai reali galimybė įgyvendinti slaptą svajonę tapti eterio žvaigžde ir su visa Lietuva pasidalinti savo režisuotais, filmuotais, montuotais, prodiusuotais ir visaip kitaip „ -uotais“ vaizdo klipais. Trečius metus skaičiuojanti „Kobra TV“ komanda tikina nesilygiuojanti į jokias kitas televizijas ir kurianti originalų, kokybišką produktą. Norėdamas tapti Kauno technologijos universitete įsikūrusios internetinės televizijos nariu, siųsk savo CV su motyvaciniu laišku adresu itv@kobra.ktu.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos: www.itv.kobra.ktu.lt

Kitas variantas – internetinė televizija „NeTikS TV“ (www.netiks.lt), skirta studentams ir ne tik jiems. Jos įkūrėjų tikslas – sudaryti galimybę studentams dalintis socialine bei akademine informacija, pavyzdžiui, patarimais, ką daryti, jei dėstytojas reikalauja kyšio, ar kaip praleisti artimiausią savaitgalį. Taigi jei filmuoji, „NeTikS TV“ yra vieta, kur gali parodyti savo darbus visiems Lietuvos studentams.

Jei tau svarbiausia muzika

Jei esi muzikalus ir nori lavinti savo gabumus, tą gali padaryti Vilniaus Rotušės pašonėje įsitaisiusioje Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje. Čia mokėsi Virgilijus Noreika, Leonidas Abarius, Genovaitė Vanagaitė, o tai byloja apie aukštą mokslų kokybę. Konservatorijos neformalaus ugdymo skyrius siūlo akordeono, fortepijono, liaudies instrumentų, pučiamųjų instrumentų, solinio ir chorinio dainavimo, styginių instrumentų, vargonų specialybes. Daugiau informacijos: www.konservatorija.vilnius.lm

„Start FM“ – tai pačiame spalvingiausiame Vilniaus rūsyje įsikūręs studentų radijas, propaguojantis nekomercinę muziką. Kaip skelbia tinklalapis www.startfm.lt, jei nori prisijungti prie „Start FM“ komandos, nebūtina turėti žurnalistinį išsilavinimą ar siųsti savo CV. Užtenka brūkštelėti laiškelį el. paštu: info@startfm.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba tiesiog užsukti puodeliui arbatos į rūsį adresu: Saulėtekio al. 49, Vilnius.

Kurk studentišką žiniasklaidą

Didžiausiame studentų laikraštyje „Studentų era“ (SE) renkasi studentai, siekiantys paragauti žurnalisto duonos. Gali rinktis radijo laidą „17 puslapis“, prisijungti prie www.studentuera.lt komandos ar pažinti visą laikraščio rengimo virtuvę prisidėdamas prie septintus metus gyvuojančio didžiausio laikraščio studentams „Studentų era“ kūrimo. Laukiami ir tie, kurie apie žurnalisto karjerą nesvajoja – jei turi talentą ar norą piešti, fotografuoti, redaguoti, domiesi rinkodara, SE redakcijoje rasi, ką veikti. Nors „Studentų era“ įsikūrusi Vilniuje, Saulėtekio al. 47, „Kamčiatkos“ bendrabučiuose, laukiami ne tik Vilniuje besimokantys studentai – aštuoniuose miestuose platinamo laikraščio redakcija bendradarbiauja ir su tais, kurie gali pranešti studentiškas naujienas iš kitų Lietuvos miestų.

Kelionės tarp paskaitų

„Vilniaus autostopo klubas“ (VAK) – tai klubas nebijantiems iššūkių žmonėms. Būnant šio klubo nariu, svajonė apkeliauti pasaulį neišleidus tūkstantinių sumų gali tapti realybe. Stojant į klubą svarbiausia nepamiršti, kad tai ne kelionių biuras, kur už tave ekskursijas planuoja kiti, tad be asmeninės iniciatyvos Žemės krašto neaplankysi. Susisiekti su VAK ir gauti daugiau informacijos galima tinklalapyje www.autostop.lt

Nuo 1970-ųjų veikiantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) turistų klubas buria jaunimą kelionėms pėsčiomis, dviračiais, slidėmis ir baidarėmis. Šis klubas – tai puiki terpė susirasti bendražygių kelionėms po kalnus, urvus, dykumas, kalnų upes, kitas šalis bei pasiruošti tokioms kelionėms intensyvių treniruočių metu. Ekspedicijos po kalnus ir ledynus – iššūkis patiems drąsiausiems ir ištvermingiausiems studentams. VGTU turistų klubo nariai renkasi kiekvieną antradienį, Saulėtekio al. 11-12, Vilniuje, nuo 19 iki 23 val. Daugiau informacijos: www.turistas.vgtu.lt

Vilniaus universiteto žygeivių klubas (VUŽK) – tai nepelno organizacija, vienijanti kelionių, turistinių žygių bei ekspedicijų aistruolius. Ne tik Vilniaus universiteto studentai, bet ir visi norintys smagiai praleisti laiką gamtoje su linksma kompanija yra kviečiami į VUŽK narių gretas. Klubas kiekvieną ketvirtadienį, 19:30 val. renkasi klubelyje adresu: Saulėtekio al. 31, Vilnius. Kartu geria arbatą, dalijasi įspūdžiais iš žygių ir planuoja naujas keliones. Daugiau informacijos: www.zygis.vu.lt

Kai nesinori išeiti iš universiteto

Nebūtina kelti kojos iš universiteto, jei nori nuveikti ką nors prasmingo. Aukštosiose mokyklose veikia gausybė įvairiausių meninių, sportinių bei mokslinių klubų, tereikia pasidomėti tuo aukštosios mokyklos, kurioje studijuoji, internetiniame puslapyje. Kiekvienas universitetas ir fakultetas taip turi ir savo studentų atstovybę, kur patys studentai rūpinasi studentų teisėmis, problemomis, padeda rašyti apeliacijas, padeda ieškant darbo Lietuvoje ar užsienyje, teikia visapusišką informaciją apie studijas ir jaunimo organizacijas Lietuvoje.

Kaip sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų atstovybės narė Raminta Masiulytė, „studentų atstovybė – tai vieta, kur gali jaustis reikalingas ir realizuoti savo idėjas. Čia mažai teorijos – daugiau praktikos, čia tu mokaisi atsakingumo ir organizuotumo, o dar smagiau tai, kad čia susiburia skirtingi žmonės, turintys vieną tikslą – daryti studentų gyvenimą kuo geresnį, įdomesnį ir naudingesnį.“ Trumpai tariant, jei nori padėti kitiems studentams, prisijungimas prie studentų atstovybės – puikus būdas tai padaryti.

Svarbiausia – asmeninė iniciatyva

Pradėjęs studijuoti jaunimas tarsi pabunda iš saldaus mokyklos miego. Apsidairęs aplink pamatysi, kad ne visi fuksai prisijungia prie įvairių klubų veiklos, yra studentų, kurie renkasi individualų kelią. Gal studijos tau – tinkamas metas susirasti darbą. Studentai – išradingi, anekdotuose aprašyti padarai, randantys įdomesnių būdų užsidirbti nei pardavėjas greito maisto restorane. Vieni nusiperka spausdintuvą ir prekiauja pigesnėmis dokumentų kopijomis nei „Copy1“, antri spalvina bendrabučių duris graffiti už pinigus, treti tampa gatvės muzikantais. Kartais tokie „bizniukai“ išsirutulioja į tikrą verslą.

Nenorintys dirbti taip pat prisigalvoja įvairiausių pramogų, pvz., tinklaraščio apie geriausių Lietuvos klubų šimtuką kūrimas, neregėtų miesto kampelių fotografavimas ar kitoks savęs ieškojimo būdas. Asmeninė iniciatyva – tai variklis, vedantis studentą asmeninių tikslų įgyvendinimo link.

logotipas/„Studentų era“
logotipas/„Studentų era“

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min