Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU SA: Europos studentai diskutavo tiek aukštojo mokslo, tiek klimato kaitos temomis

Ateiviai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Klimato kaita
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2010 m. rugsėjo 22 – 25 dienomis daugiau nei 220 studentų iš 27 Europos valstybių, susirinkę į tarptautinę UNICA konferenciją, vykusią Italijos sostinėje Romoje, diskutavo apie šių dienų iššūkius Europai ir jų universitetams. Konferencijos pabaigoje buvo priimta Romos deklaracija, išdėstanti esmines Europos studentų nuostatas dėl aukštojo mokslo padėties Europoje ir kitų problemų.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, deklaracijoje pabrėžiama būtinybė mažinti įmokas už aukštos kokybės universitetines studijas arba apskritai jas panaikinti. Kartu pažymima, kad tam turi būti skiriamas žymios ir atsakingai leidžiamos valstybės lėšos, o visuomenėje turėtų būti įtvirtintas aukštos kokybės universitetų studijų svarbos suvokimas. Studentai taip pat prieštarauja dabartinėms universitetų reitingų madoms. Studentai pažymi, kad šie reitingai atspindi tik universitetų valdymo parametrus, tačiau jie nepadeda studentams atsirinkti, kur iš tikrųjų verta studijuoti.

Deklaracijoje išryškinamas esminis universitetų vaidmuo, kurį jie galėtų vaidinti sprendžiant šių laikų pasaulines aplinkosaugines, finansines ir socialines problemas. Tačiau tam turi būti išlaikyta universitetų autonomija, sykiu įtraukiant studentus ir pilietinės visuomenės atstovus į jų valdymo organus.

Deklaracijoje taip pat pažymėta diskusijų, kūrybiškumo, interaktyvaus mokymosi ir kitų „minkštųjų įgūdžių“ švietimo svarba ir būtinybė studijas orientuoti į pačių studentų poreikius. Deklaracijoje taip pat skiriamas ypatingas dėmesys kovai su klimato kaita, socialinei nelygybei bei multikultūralizmo iššūkiams.

Su deklaracijos tekstu (anglų kalba) galima susipažinti čia.

UNICA vienija 42 Europos sostinių universitetus. Šio tinklo tikslas – skatinti akademinį tobulėjimą, naudingos patirties dalinimąsi tarp universitetų bei užtikrinti Bolonijos proceso vystymąsi ir įgyvendinimą. UNICA tinklui priklausančių universitetų studentų konferencija vyksta kas dvejus metus.

Vilniaus universiteto studentų atstovų delegacija konferencijoje neliko nepastebėta. VU SA atstovai, atstovaudami Lietuvai, konferencijos metu vykusiame plakatų, kuriuose reikėjo pavaizduoti Europą studentų akimis, užėmė aukštą trečiąją vietą iš 27 valstybių. „Mes bandome pamatyti ne tik šviesiąją Europos Sąjungos pusę, tačiau ir tą, kurios dauguma nemato. Keliame klausimą, kokia šiandien yra Europa, ir skatiname kiekvieną iš mūsų apie tai rimtai susimąstyti“ – plakato idėja dalinosi studentai. Su Lietuvos ir kitų šalių studentų plakatais galima susipažinti štai čia.

UNICA konferencijos metu VU SA Prezidentas L.Gudžinskas taip pat iškėlė idėją, kad UNICA tinklui priklausantys didieji Europos sostinių universitetai galėtų glaudžiau bendradarbiauti ne tik administracijos, bet ir studentų savivaldos lygiu. „Ši konferencija ir jos metu priimta Romos deklaracija iš tikrųjų parodė, kad studentai iš labai skirtingų Europos šalių gali prieiti prie pakankamai tvirtos nuomonės svarbiausias šių dienų Europos klausimais. Manome, kad šį bendradarbiavimą galime plėtoti toliau“, – teigė L.Gudžinskas. VU SA supažindins su Romos deklaracijos tekstu valdžios ir kitų institucijų atstovus. Atsižvelgdami į deklaracijoje reiškiamas idėjas, VU studentų atstovai taip pat stiprins savo tarptautinę veiklą ir savo kompetencijos ribose skirs daugiau dėmesio kovos su klimato kaita ir tvarios plėtros problemoms spręsti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min