Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU SA: socialinių stipendijų skirstymas – pinigų taupymas studentų sąskaita

Vilniaus universiteto studentų atstovybės logotipas.
15min.lt nuotr. / Vilniaus universiteto studentų atstovybės logotipas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neseniai pasibaigęs socialinių stipendijų skirstymo maratonas nepraėjo be klaidų, kurios atsirado dėl per daug sudėtingos socialinių stipendijų skirstymo tvarkos, Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) nuomone, įtraukiančios per daug institucijų. Tikimasi, jog susidariusi situacija taps stipriu argumentu, kuris lems socialinių stipendijų skirstymo tvarkos koregavimą.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios nukentėjo studentai – tai, jog jiems nepavyko laiku gauti pažymos iš Socialinės paramos centro (SPC) apie gaunamą socialinę pašalpą. Paprastai socialinė pašalpa mokama kelis mėnesius ar pusę metų. Pasibaigus socialinės pašalpos mokėjimo terminui, jis gali būti pratęstas, tereikia iš naujo kreiptis į SPC, pateikiant reikiamus dokumentus. Tačiau sprendimo priėmimas dėl socialinės pašalpos pratęsimo gali užtrukti dėl didelių laukiančių eilių. Ši problema ypač ryški didesniuose miestuose, kur Socialiniai paramos centrai aptarnauja daugiau žmonių.

Sąrašai, kuriuos aukštoji mokykla pateikia Valstybiniam studijų fondui (VSF), yra sudaromi pagal Socialinių stipendijų aukštųjų mokyklų studentams skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą. Remiantis šiuo aprašu, svarbu, kad pažyma galiotų prašymo skirti socialinę stipendiją pateikimo metu. Todėl turėjo būti priimami tik tie prašymai, prie kurių buvo pridėtos SPC pažymos, apimančios ir rugsėjo mėnesį.

Vilniaus universiteto administracija ne kartą šnekėjo su Valstybiniu studijų fondu dėl netinkančių prašymų, tačiau buvo liepiama laikytis nustatytos tvarkos. Su panašiomis problemomis studentai buvo susidūrę ir žiemą, pirmą kartą skirstant socialines stipendijas, kuomet pagal naująją tvarką, buvo įtrauktas Valstybinis studijų fondas ir Socialinės paramos centrai. Po to jokių priemonių imtasi nebuvo, tikintis, kad pereinamiesiems metams pasibaigus ir VSF visiškai perėmus socialinių stipendijų administravimą, tokios klaidos nepasikartos.

Šiuo metu vyksta dokumentų priėmimas papildomam socialinių stipendijų skirstymui. Tad tie studentai, kuriems socialinė stipendija nebuvo paskirta per pagrindinį skirstymą, pridėję pažymas iš SPC, kuriose atsispindi spalio mėnesį gaunama pašalpa, iki lapkričio 9 dienos gali nešti šiuos dokumentus į Studentų atstovybę ir dar kartą pretenduoti į socialinę stipendiją.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min