Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU studentams: apie ERASMUS studijas nuo A iki Z

Mergina su lagaminu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mergina su lagaminu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

ERASMUS studento teisės

ERASMUS studento teisės ir pareigos surašytos ERASMUS studento chartijoje. Pagrindinės jų:

ERASMUS studentas nemoka jokių akademinių mokesčių (mokesčio už mokslą; registracijos mokesčio; mokesčių už egzaminus; laboratorijų, bibliotekų mokesčių) priimančiai aukštajai mokyklai;

Studijų užsienio aukštojoje mokykloje rezultatai visiškai pripažįstami ir įskaitomi į VU diplomo/laipsnio programą;

Per studijų laikotarpį nenutraukiamas nacionalinės stipendijos ir/ar paskolų mokėjimas;

Galimas papildomas finansavimas negalią turintiems studentams (iki 500 EUR/mėn.);

Galima papildoma parama ERASMUS intensyviems kalbos kursams.

Kas gali dalyvauti ERASMUS programoje

Jūs galite dalyvauti ERASMUS programoje, jei:

esate bet kurios studijų pakopos VU dieninių studijų studentas;

norite išvykti 3-12 mėn. dalinėms studijoms į užsienio aukštąją mokyklą;

iki planuojamų studijų užsienyje pradžios esate baigę 2 pirmosios studijų pakopos kursus arba 1 antrosios studijų pakopos semestrą;

dar nė vienoje studijų pakopoje nebuvote išvykęs studijoms pagal ERASMUS programą.

Kaip pasirinkti universitetą

Studijos užsienyje yra organizuojamos pagal dvišales partnerystės sutartis, kurias sudaro ERASMUS programoje bendradarbiaujantys universitetai. Čia Jūs rasite sąrašą universitetų, su kuriais mūsų universitetas sudarė sutartis dėl studentų mainų, ir informaciją:

kuris Vilniaus universiteto fakultetas yra studentų mainų organizatorius;

kiek Vilniaus universiteto studentų galėtų studijuoti užsienio universitetuose 2011/2012 m. m. ir kiek mėnesių gali tęstis šios studijos;

dėl kurių krypčių ir dėl kokių studijų (pagrindinių, magistrinių ar daktarinių) susitarė bendradarbiaujantys universitetai.

Rinkdamiesi universitetą, kuriame norėtumėte praleisti studijų periodą, atkreipkite dėmesį į tai:

ar sutartį su šiuo universitetu turi Jūsų fakultetas. Jūs galite pretenduoti į studijų vietą tik tame universitete, su kuriuo Jūsų fakultetas turi pasirašęs dvišalę ERASMUS sutartį;

ar pakankamai mokate kalbą, kuria dėstomi dalykai pasirinktame universitete;

ar pasirinktame universitete yra galimybės suplanuoti studijų programą, atitinkančią Jūsų studijų kryptį ir lygį;

kad nurodyti studijų lygiai (pagrindinės studijos, magistrantūra, doktorantūra) yra sąlyginiai. Pvz., jei Jūs esate bakalauro lygio studentas, Jūs galite pretenduoti į magistrantams ir doktorantams skirtas vietas, su sąlyga, jei neatsiras tinkamo nurodyto lygio kandidato ir užsienio universitetas Jus priims.

VU studentų atsiliepimų apie Erasmus studijas partnerinėse institucijose duomenų bazėje taip pat galite rasti Jums aktualios ir naudingos informacijos. Ši duomenų bazė pradėta pildyti 2008-2009 m.m., todėl šiuo metu joje rasite atsiliepimus ne apie visus Erasmus partnerius.

ERASMUS programos konkursas

ERASMUS programos konkursas skelbiamas du kartus per metus – vasario ir rugsėjo mėnesiais. Vasario mėnesio konkurse atrenkami studentai studijoms užsienyje ateinančių mokslo metų rudens semestrui ir visiems ateinantiems mokslo metams. Rugsėjo mėnesio konkurso metu atrenkami studentai einamųjų mokslo metų pavasario semestro studijoms užsienio universitetuose. Kvietimo teikti paraiškas ieškokite čia.

Konkurse norintys dalyvauti studentai pildo elektroninę paraiškos formą (Erasmus el. paraiškų teikimas vyksta vasario ir rugsėjo mėnesiais).

Studentų atranka vykdoma fakultetuose, kurie atsakingi už galutinius konkurso rezultatus.

Apie konkurso rezultatus sužinosite VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus interneto svetainėje arba pas fakultetų ERASMUS koordinatorius ne vėliau kaip po 2 savaičių pasibaigus atrankai.

Dėl riboto programos finansavimo ne į visas skelbiamas vietas studentai bus siunčiami. Už studentų sąrašų eiliškumą, partnerių ir šalių, į kurias siunčiami studentai, prioritetus atsakingi fakultetų koordinatoriai.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Pirmenybė turėtų būti teikiama studentams:

pretenduojantiems į vietą tokiame užsienio universitete, kuris sudaro galimybes suplanuoti studijų programą, atitinkančią jo studijų kryptį ir lygį. Šis studijų užsienyje planas reikalingas pilnam studijų periodo pripažinimui Vilniaus universitete;

pateikusiems aiškią ir pagrįstą motyvaciją;

gerai mokantiems užsienio kalbą, kuria dėstomi dalykai užsienio universitete;

kurių paskutinių dviejų sesijų rezultatų vidurkis ne mažesnis kaip 8 balai;

klausiusiems ar klausantiems dalykus užsienio kalba Vilniaus universitete.

Kiekvienas fakultetas pats nustato išvardintų atrankos kriterijų eiliškumą ir gali juos papildyti.
Kaip bus organizuojamos studijos užsienyje

ERASMUS atrankos konkursą laimėjusiems studentams organizuojami informaciniai seminarai. Apie juos atrinkti studentai informuojami elektroniniu paštu. Seminarų metu būsite išsamiai informuoti apie studijų užsienyje organizavimo tvarką.

Pagrindiniai studijų užsienyje organizavimo etapai:

1. Paraiškos dokumentų siuntimas užsienio universitetui:

Programos dalyvių, praėjusių pirminę atranką, dokumentų paketą rasite pasirinkto užsienio universiteto interneto svetainėje arba čia.

Už studijų sutarčių pasirašymą, dalykų suderinimą atsakingi fakultetų ERASMUS koordinatoriai. Pasirašydami studijų sutartį, fakulteto ERASMUS koordinatoriai kartu su studentu ir užsienio partneriu susitaria dėl studento studijų programos užsienyje. Per semestrą studentas užsienio universitete privalo surinkti 30 ECTS kreditų.

Dokumentų paketą į užsienio universitetą siunčia ERASMUS institucinis koordinatorius Tarptautinių programų ir ryšių skyriuje.

2. Prašymas dėl siuntimo dalinėms studijoms ir kiti dokumentai. Gavę iš užsienio universiteto priėmimą patvirtinantį laišką, studentai pildo Prašymą dėl siuntimo dalinėms studijoms, kreipiasi į ERASMUS institucinį koordinatorių Tarptautinių programų ir ryšių skyriuje del pažymų Teritorinei ligonių kasai dėl Europos draudimo kortelės bei dokumentų, reikalingų laikinam leidimui gyventi užsienio šalyje, pasirašo finansinę sutartį, kurios pagrindu mokama ERASMUS stipendija ir / arba suteikiamas ERASMUS studento statusas.

3. Ataskaitos

Grįžę po ERASMUS studijų periodo, studentai VU Tarptautinių programų ir ryšių skyriui privalo pristatyti ataskaitą apie studijų periodą užsienyje: finansinę ataskaitą su priedais ir aprašomąją ataskaitą.

Finansavimo sąlygos

Laimėję ERASMUS atrankos konkursą, studentai gauna ERASMUS stipendiją, kurios dydis skiriasi priklausomai nuo užsienio šalies. 2010/2011 mokslo metais stipendijų dydis yra nuo 350 iki 550 eurų per mėnesį:

Šalių grupės Stipendija per mėnesį
Airija, Danija, D.Britanija, Islandija. Lichtenšteinas, Norvegija, Prancūzija, Suomija, Švedija, Šveicarija 550 EUR
Austrija, Belgija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandų Karalystė, Portugalija, Vokietija 450 EUR
Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Vengrija 350 EUR

ERASMUS stipendija yra dalinė, t.y., nepadengia visų pragyvenimo išlaidų, todėl visi išvykstantys studentai privalo turėti papildomų lėšų.

ERASMUS stipendija mokama dalimis pervedimu į studento banko kortelę. Laiku susitvarkius visus reikalaujamus dokumentus, iki išvažiavimo pervedama pirmoji stipendijos dalis.

Taip pat yra galimybė vykti studijoms užsienyje su „nuline stipendija“: šiuo atveju Jūs negausite ERASMUS stipendijos, tačiau naudositės visomis ERASMUS studento teisėmis. “Nulinės stipendijos” laimėtojų mobilumo išlaidos gali būti dengiamos iš privačių fondų, tėvų, kitų šeimos narių, darbdavių lėšų, taip pat imant paskolą iš Valstybinio studijų fondo.

Visiems išvykstantiems ERASMUS studentams studijų užsienyje metu nenutraukiamas nacionalinės stipendijos mokėjimas.

Naudinga informacija ERASMUS studentams.

Apie ERASMUS programą skaitykite čia.

Vilniaus universiteto informacija

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min