Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„airBaltic“ planus Irane sustabdė amerikiečiai

Oro bendrovės "airBaltic" prezidentas Bertoltas Flickas.
BFL nuotr. / Oro bendrovės „airBaltic“ prezidentas Bertoltas Flickas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos aviakompanija „airBaltic“ turėjo ambicingų planų įžengti į naujas rinkas Artimuosiuose Rytuose tačiau jiems nebuvo leista išsipildyti. Slaptuose JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentuose užfiksuota, kad kaimyninės šalies vyriausybė pakluso amerikiečių spaudimui sustabdyti šias nepageidaujamas oro bendrovės iniciatyvas.

Kaip teigiama dokumente Nr.000093, parašytame ir įslaptintame Jungtinių Valstijų ambasadoje Rygoje, „airBaltic“ vadovas Bertoldas Flickas pernai ilgai ir nuobodžiai mindė įvairių institucijų slenksčius mėgindamas išrūpinti leidimus savo kompanijos lėktuvams skraidyti į Iraną, Iraką ir Saudo Arabiją.

Šiame dokumente užfiksuotas B.Flicko pareiškimas, kad aviakompanija galų gale atsisako planų atidaryti reguliarų reisą į Teheraną. Ta pačia proga verslininkas JAV diplomatams pasiskundė, kad jo bendrovė yra nesąžiningai diskriminuojama taip sukuriant paslaugų monopolį Vokietijos kompanijai „Lufthansa“, kuriai leista skraidyti į Iraną.

B.Flickas pripažįsta turėjęs atsisakyti plėtros Artimuosiuose Rytuose planų, kai to griežtai pareikalavo Latvijos premjeras. Kaimyninės šalies vyriausybė kontroliuoja 52 proc., o B.Flickas 47 proc. bendrovės „airBaltic“ akcijų.    

Šiame susitikime verslininkas taip pat paprašė amerikiečių pagalbos atidarant reisus į Irako sostinę Bagdadą ir Saudo Arabiją. Pasak B.Flicko, amerikiečiai galėtų panaudoti savo įtaką šiuose regionuose ir paskatinti tų šalių vyriausybes greičiau apsvarstyti „airBaltic“ pasiūlymus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta.

Dokumento originalą galite perskaityti čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min