Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Foreign Policy“: įvykiai Tunise – pirmoji „WikiLeaks“ revoliucija

Neramumai Tunise
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Tunise
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Leidinys „Foreign Policy“ skelbia, kad tai, kas dabar vyksta Tunise, smarkiai įtakota „WikiLeaks“ paskelbtų dokumentų ir prognozuoja, kad tokia tendencija bus akivaizdi ir ateityje.

Kaip rašoma publikacijoje, slaptų dokumentų paskelbimas atskleidė milžinišką korupciją šalyje. Iš paskelbtų slaptų duomenų buvo galima susidaryti įspūdį, kad valdžia šalyje priklauso siauram elito ratui, pavirtusiam kone mafijine struktūra.

Tiesa, tai nebuvo didelė naujiena Tuniso gyventojams, tačiau jų nuogąstavimai buvo patvirtinti faktais. Pavyzdžiui, žmonių pykčio negalėjo nesukelti tai, kad prezidento uošviui desertai lėktuvu atvežami iš San Tropezo.

Net ir po to, kai Tuniso valdžia sustabdė prieigą prie „WikiLeaks“ dokumentų, informacija žmones pasiekdavo socialiniais tinklais.

Protesto akcijos šalyje taip pat buvo organizuotos „Twitter“ ir „Facebook“ socialinių tinklų pagalba. Be to, jaunimas įrašinėjo įvykių vaizdus ir talpino juos „YouTube“ tinkle. Beje, tarp protestuotojų reikalavimų buvo ir žodžio laisvė internete.

Taigi, kaip teigiama leidinyje, „WikiLeaks“ paskelbti dokumentai tapo paskutiniu lašu, perpildžiusiu žmonių kantrybės taurę. Ir apžvalgininkai prognozuoja, kad Tunisas gali būti ne paskutine tokia valstybe, kuriai „WikiLeaks“ nutekinti dokumentai turės tokią milžinišką reikšmę.

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min