Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„WikiLeaks“ įkūrėjo advokatas: JAV slapta ieškoma būdų, kaip teisti Julianą Assange'ą

Julianas Assange'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julianas Assange'as
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Juliano Assange'o interesus ginantis advokatas pareiškė, kad JAV valdžia slapta suformavo vadinamąją didįąją žiuri, kad nustatytų, kokie kaltinimai galėtų būti pateikti „WikiLeaks“ įkūrėjui ir kokiu pagrindu jis galėtų būti deportuotas į Jungtines Valstijas, praneša AFP.

Švedijoje išžaginimu kaltinamas J.Assange'as prieš savaitę buvo suimtas Londone ir šiandien turėtų būti svarstomas klausimas dėl jo išdavimo Švedijai.

Tačiau, J.Assange'o advokato teigimu, tikrasis tikslas yra perduoti jo ginamąjį JAV ir čia, Aleksandrijoje, netoli Vašingtono, yra suformuota didžioji žiuri. Jos tikslas yra nustatyti, ar yra pagrindas teisti J.Assange'ą.

Advokato teigimu, Švedija nusileis JAV, kai tik bus suformuluoti oficialūs kaltinimai.

Praėjusią savaitę teismas Londone atmetė J.Assange'o prašymą paleisti jį už užstatą, nes nusprendė, jog yra pavojus, kad įtariamasis gali pabėgti.

Tuo tarpu JAV kol kas oficialiai nekomentuoja galimybės pateikti „WikiLeaks“, paviešinusios slaptus duomenis, įkūrėjui kaltinimus. Tiesa, praėjusią savaitę generalinis prokuroras pareiškė, kad konfidencialių dokumentų paviešinimas kelia grėsmę JAV saugumui.

 
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min