Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„WikiLeaks“ paskelbtuose dokumentuose – Lietuvos ataskaita apie islandų veiksmus Afganistane (nuotraukos)

Islandijos ir Lietuvos kariai stovykloje Čagčarane
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Islandijos ir Lietuvos kariai stovykloje Čagčarane
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paskelbtuose naujuose „WikiLeaks“ dokumentuose vėl minima Lietuva. Šįkart skelbiami dokumentai, kuriuose užfiksuoti pokalbiai su Lietuvos atstovu prieš tai, kai iš Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės nusprendė pasitraukti Islandijos mobilioji grupė.

Slaptuose dokumentuose užfiksuota ataskaita apie pokalbį su Lietuvos Respublikos Specialiosios misijos Afganistane vadovu, ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Gediminu Šerkšniu  2007 metų vasario mėnesį.

Amerikiečiams nerimą kėlė tai, kad 2007 metų balandį iš Goro provincijos atkūrimo grupės pasitraukti nusprendė Islandijos Mobilioji ryšių ir stebėjimo grupė. „WikiLeaks“ skelbiamame dokumente užfiksuota, kad G.Šerkšnys nuramino, jog islandai tik „pakeis uniformas“ – jie Afganistane lieka dirbti prie rekonstrukcijos projektų, be to, jie palieka savo patruliavimo įrangą.

G.Šerkšnys taip pat išreiškė viltį, kad islandų karius tinkamai pakeis kroatai. 2007 metais jų misijoje turėjo dalyvauti 200, o 2008 metų pabaigoje – 300.  Jis teigė, kad nors islandai turėjo puikius įgūdžius dalyvauti misijoje tokiomis sudėtingomis sąlygomis, jie turėjo savų apribojimų, taigi jų sugebėjimai nebuvo iki galo išnaudojami. Jis pažymėjo, jog kroatai taip pat turi vairavimo tokiose vietovėse įgūdžių.

G.Šerkšnys tarp nestabilumo regione priežasčių paminėjo skurdą, o taip pat ir netinkamą vietos policijos pasirengimą, tad, jo teigimu, islandai ir toliau dirbs ne ką mažiau reikšmingą darbą. Dokumentuose užfiksuota, kad G.Šerkšnys taip pat džiaugėsi, jog Europos Sąjunga ketina siųsti į Afganistaną specialistus, kurie apmokys vietinius pareigūnus. Lietuvis pokalbyje pabrėžė, kad afganistaniečiams pareigūnams trūksta įgūdžių bei teorinių žinių ir lietuviai jau atliko kelias pratybas kartu su afganistaniečiais.

 
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min