Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie konteinerių – krūvos kalėdinių eglučių: gyventojų nedrausmina net piniginės baudos

Kalėdinės eglutės prie šiukšlių konteinerių
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kalėdinės eglutės prie šiukšlių konteinerių
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
14
Skaitysiu vėliau
A A

Pasibaigus žiemos šventėms, gyventojai ima ieškoti, kur dėti nupuoštą žaliaskarę. Vieni bando ieškoti alternatyvų, domisi, kur Kalėdų eglutės priimamos, kur derėtų jas nuvežti, kiti renkasi patį paprasčiausią kelią – numeta ją prie konteinerio. Aplinkosaugininkai primena, kad nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojo įstatymas, numatantis baudas už netinkamą atliekų tvarkymą. Taigi, išmetus kalėdines eglutes tam neskirtose vietose, gresia baudos nuo 20 iki 80 Eur.

Apvažiavus ne vieną sostinės gyvenamąjį rajoną pastebėta, kad dalis vilniečių nelinkę laikytis įstatymų ir renkasi lengviausią variantą – prie šiukšlių konteinerių rastos krūvos žaliaskarių. Aplinkosaugininkai ragina žmones būti atsakingesnius ir primena, kad yra keletas būdų tvarkyti nupuoštas egles.

Žaliaskares gyventojai gali vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles ar į specialius joms skirtus konteinerius, kurie žmonių patogumui pastatyti prie prekybos centrų. Aplinkosaugininkai primena, kad netinkamai tvarkydami atliekas gyventojai gali užsitraukti baudą nuo 20 iki 80 Eur. O tinkamai rūšiuojamos atliekos ne tik neatneša žalos, bet ir padeda tausoti gamtą – surinktos eglutės yra perdirbamos ir iš jų gaminamas biokuras.

Komentarai: 14
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min