Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyrams svarbiau vandens skonis, moterims – nauda

Vandens stiklinė
Photos.com nuotr. / Stiklinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Parduotuvių lentynose rinkdamiesi natūralų mineralinį vandenį vyrai ir moterys vadovaujasi skirtingais prioritetais – vyrai pirmenybę teikia skoniui, o moterys vertina vandens mineralines savybes ir naudą. Tai atskleidė Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ liepos mėnesį atliktas Lietuvos gyventojų vandens vartojimo įpročių tyrimas.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pagal skonį natūralų mineralinį vandenį renkasi beveik 30 proc. apklaustų vyrų, pagal kainą – 23 proc., o pagal teikiamą naudą – 21 proc. Daugiau nei ketvirtadalis moterų dažniau prioritetu įvardijo vandens savybes ir teikiamą naudą, šiek tiek mažiau (24 proc.) minėjo kainos svarbą. Natūralaus mineralinio vandens savybės svarbiausios 26–33 metų gyventojams, skoniu pasikliauja jaunesni – 18–25 metų – respondentai.

„Šie rezultatai tik patvirtina, kad moterys labiau rūpinasi sveika mityba, o vyrai dažniau renkasi tai, kas jiems skanu. Vanduo, kaip ir kiti mitybos produktai, skiriasi savo kilme, skoniu ir teikiama nauda. Natūralų mineralinį vandenį galima aiškiai atskirti nuo paprasto geriamo vandens pagal jo savitumą, kurį parodo sudėtyje esančios mineralinės medžiagos ir mikroelementai. Natūralus mineralinis vanduo parduodamas toks, kokį jį sukūrė gamta – nepaliestas ir nepakeistas. Šis vanduo negali būti papildomas jokiomis kitomis medžiagomis, išskyrus anglies dvideginį“, – teigia Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos vadovas Gintaras Morkūnas.

Paklausti, kokią natūralaus mineralinio vandens naudą žino, dažniausiai gyventojai įvardijo teigiamą poveikį virškinimui – taip atsakė 7 iš 10 respondentų. Kas trečias teigė, kad šis vanduo padeda organizmui šalinti toksinus, drėkinti odą ir netgi padeda gydyti kai kurias ligas. Beveik tiek pat, 27 proc., dalyvavusiųjų apklausoje atsakė, kad natūralus mineralinis vanduo mažina nuovargį ir teikia energijos.

Pasak G.Morkūno, natūralaus mineralinio vandens skonį ir naudą lemia ištirpusios mineralinės medžiagos, kuriose yra kalcio, magnio, natrio, kalio, chloridų, sulfatų, rūgščiųjų karbonatų ir kitų mikroelementų. Šiuo metu yra nustatyta daugiau kaip 70 natūralaus mineralinio vandens sudedamųjų mikroelementų ir jų junginių, bet nėra aptikta nė vieno mikroelemento kiekio, viršijančio leistinas normas. Asociacijos vadovo teigimu, Lietuvoje šiuo metu yra 15 eksploatuojamų natūralaus mineralinio vandens telkinių – iš kiekvieno jų išgaunamas natūralus mineralinis vanduo pasižymi savita chemine formule ir skoniu.

To paties tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė šalies gyventojų (54 proc.) renkasi Lietuvoje išgaunamą natūralų mineralinį vandenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min