2011 09 09 /22:51

Lietuvių puolimas užstrigo geležiniuose prancūzų gynybos gniaužtuose

Tony Parkerio keršto planas pavyko. Raumeningieji prancūzai penktadienį nugalėjo Lietuvos krepšinio rinktinę – 73:67 (18:16, 16:12, 9:18, 30:21), ir apgynė nenugalimųjų šiame Europos čempionate etiketę. Antrą kartą pralaimėję Kęstučio Kemzūros auklėtiniai vietos ketvirtfinalyje klausimą perkėlė į paskutinę E grupės kovų dieną – sekmadienį.
Tony Parkeris (su kamuoliu)
Tony Parkeris atkeršijo lietuviams už pralaimėjimus ankstesniuose susitikimuose. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Išsamią Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Skaičiuojant bendrą pataikymo procentą, lietuviams šis mačas buvo prasčiausias visame čempionate – tikslą pasiekė 41 proc. dvitaškių ir tritaškių (atitinkamai 46 proc. (19/41) ir 30 proc. (7/23).

Paskutines E grupės rungtynes lietuviai sekmadienį žais su NBA lygos čempiono Dirko Nowitzkio vedamais vokiečiais. Pergalė mūsiškiams garantuotų vietą ketvirtfinalyje, tačiau į jį lietuviai gali patekti ir pralaimėję, jei palankiai susiklostys kitų mačų rezultatai.

Prancūzų raumenys

11 tūkst. dūzgiančių sirgalių – prancūzų žvaigždės turėjo pasijusti lyg staiga atsidūrusios įpykusių  širšių lizde. „Siemens“ arena varžovus pasitiko pragarišku triukšmu, tačiau svečiai atrodė bebaimiai.

Jie nuo pat pirmųjų akimirkų pradėjo demonstruoti savo raumenis. Prancūzai galingais šuoliais raškė kamuolius po lietuvių krepšiu ir kūrėsi antrąsias, o kartais – net trečiąsias galimybes (8:13). Kęstutis Kemzūra jau pirmajame kėlinyje buvo priverstas griebtis eksperimento – į lengvojo krašto poziciją išleisti Paulių Jankūną.

Gynyboje lietuviams pavyko pristabdyti varžovus (16:15), tačiau puolimas neteko įprasto greičio. Kibi ir atletiška prancūzų gynyba žinojo atsakymus į visus lietuvių bandymus, o kartais atrodė – net geriau už mūsiškius. Prancūzai išgaudė baisiuosius mūsiškių snaiperius, negailestingai šaudžiusius ankstesnius varžovus ir ėmė tolti (21:30).

Ne mūsų diena

Apsipratę su varžovo jėga lietuviai įsidrąsino. Kelis kartus net pabandė patampyti gaidžiams (prancūzų tautos simbolis, – aut. past.) už skiauterių – aplenkti juos greičiu. Ir lietuviams pavyko! Žaibiškai prieš varžovų krepšio atsidūręs Robertas Javtokas pirmą kartą sugrūdo kamuolį iš viršaus, o sutrikęs prancūzų dirigentas Vincentas Collet pašaukė pirmosios minutės pertraukėlės (27:32).

Nepaisant visų lietuvių pastangų, prancūzai išlaikė persvarą (34:41). Piktų ant savęs dėl netaiklių metimų ir prarastų kamuolių lietuvių emocijos kaupėsi. Jos sprogo trečiajame kėlinyje, kai Simas Jasaitis pataikė iš toli ir sugrąžino persvarą šeimininkams (42:41). Penkių minučių atkarpą lietuviai laimėjo 10:0.

Atrodė, kad lietuviams jau pavyko tvirtai sugriebti mačo vadžias (48:43), tačiau svečiai nepasidavė. Vedami geriausias rungtynes čempionate sužaidusio Nando de Colo (iki mačo jo taškų vidurkis buvo vos 2,2 tšk., – aut. past.), prancūzai atsitiesė (54:62).

Lietuviai kovojo iki galo (62:66), tačiau penktadienis tiesiog buvo ne mūsų diena – metimai iš patogių padėčių skriejo pro šalį, o kamuolys sprūdo iš rankų. Geležinį charakterį ir gynybą pademonstravę prancūzai šventė sunkią pergalę.

Statistika

Mūsiškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 prieš 38), tačiau dažniau klydo (16 prieš 10). Po lietuvių klaidų prancūzai surinko 13 taškų, o mūsiškiai – 6.

Lietuvos rinktinėje žaidė visi 11 krepšininkų, tiesa, Tomas Delininkaitis aikštelėje praleido vos 3 minutes ir vienintelis nepasižymėjo taškais.

Lietuva: Simas Jasaitis 13, Jonas Valančiūnas 12, Darius Songaila 9, Martynas Pocius, Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perd., 5 klaid.) ir Robertas Javtokas – po 6.

Prancūzija: Nando de Colo 21 (5 per. kam.), Tony Parkeris 19, Nicolas Batumas 9, Joakimas Noah 7 (13 atk. kam., iš jų 6 puolime).

Kitose E grupės rungtynėse penktadienį Europos čempionai ispanai tiesiog nušlavė nuo kelio serbus – 84:59, o kovingieji vokiečiai atsitiesė po nesėkmingos mačo pradžios ir parklupdė pasaulio vicečempionus turkus – 73:67.