„EuroBasket 2011“ drama: prancūzai po pratęsimo įveikė serbus

B grupės lyderių susitikime Serbijos nacionalinė komanda po pratęsimo pralaimėjo Prancūzijos nacionaliniai komandai – 96:97 (25:24, 16:19, 23:19, 16:18, 16:17).
Nicolas Batumas (kairėje) ir Marko Keselj
Nicolas Batumas (kairėje) ir Marko Keselj / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė rezultatu 80:80.

Rungtynių vedlys šiame mače keitėsi keliolika kartų, o  didžiausią skirtumą buvo įgiję prancūzai – trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo 8 taškais (52:44).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 40 sekundžių prancūzai pirmavo 78:80, o nesportinę pražangą prieš Nicolą Batumą užsidirbo serbų įžaidėjas Milošas Teodosičius. Prie baudų metimų linijos stojęs prancūzų puolėjas prametė abu metimus. Atakoje prametė ir Borisas Diaw, o kamuolį atkovojo Aleksandras Rasičius. Pražangą išprovokavo Nenadas Krstičius, o N.Batumas prancūzams uždirbo septintąją komandinę. Prie baudų metimų linijos stojęs N.Krstičius pataikė abu baudų metimus ir išlygino rezultatą (80:80, likus žaisti 10 sekundžių), o Prancūzijos vyriausiasis treneris Vincentas Collet paprašė minutės pertraukėlės.

T.Parkeris turėjo galimybę pataikyti metimą, bet prametė.

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 30 sekundžių B.Diawas baudos metimais sugrąžino pranašumą prancūzams – 93:95. Netrukus per devynias sekundes surezgę ataką serbai pataikė tolimą metimą ir persverė rezultatą vienu tašku. Markas Kešelja kitoje atakoje prasižengė prieš Tony Parkerį, o pastarasis realizavo abu baudų metimus – 96:97 prancūzų naudai. Prancūzai serbams paliko penkias sekundes, bet Duško Savanovičius nebuvo taiklus, o savo rankose kamuolį tvirtai išlaikė B.Diaw.

Tai leido prancūzams pirmajį etapą baigti be pralaimėjimų – penkios pergalės iš tiek pat galimų. Tuo tarpu serbai B grupėje užėmė antrąją vietą.

Tiek Prancūzijos, tiek Serbijos nacionalinės komandos bus lietuvių rinktinės varžovėmis Europos čempionato antrajame etape Vilniuje, kuris prasidės trečiadienį.

Serbija: Marko Kešelja – 25, Nenadas Krstičius – 22, Aleksandras Rasičius ir Milošas Teodosičius (7 rez. perdav.) – po 11, Duško Savanovičius – 10, Milovanas Mačvanas – 6.

Prancūzija: Tony Parkeris – 24 taškai, 6 perimti kamuoliai, Nicolas Batumas – 18, Borisas Diaw – 15, Joakimas Noah (9 atk. kam.) – 14, Kevinas Seraphinas ir Mickele'is Gelabale'as – po 11.