„Eurobasket 2011“ F grupė: rusai toliau nežino, ką reiškia pralaimėti – žais ketvirtfinalyje

Rusijos krepšinio rinktinė pasekė makedonų pavyzdžiu. Trečiąją įskaitinę pergalę F grupėje ir jau šeštąją iš tiek pat galimų čempionate iškovoję Davido Blatto auklėtiniai užsitikrino vietą Europos krepšinio čempionato Lietuvoje ketvirtfinalyje. Rusai ketvirtadienį be didesnio vargo 79:60 (18:14, 15:6, 26:18, 20:22) sutriuškino sensacingai į antrąjį etapą patekusius suomius.
Davido Blatto auklėtiniai kol kas skita tik pergales. / FIBA nuotr.

Išsamią Rusijos ir Suomijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Mačas prasidėjo akibrokštu. Tautos tragediją išgyvenantys rusai valstybinį himną išgirdo tik trečiuoju bandymu. Nesklandumų buvo atliekant ir Suomijos himną. Pasak Rusijos NTV televizijos komentatoriaus Vladimiras Gomelskis, tai yra vos pirmoji čempionato klaida: „Tai pirmasis kartas. Anksčiau viskas vykdavo punktualiai.“

Šiam mačui teisėjavo arbitras iš Lietuvos Tomas Jasevičius.

Susitikimo pradžia prasidėjo tylos minute pagerbiant aviakatastrofoje žuvusius Jaroslavlio „Lokomotiv“ komandos ledo ritulio žaidėjus. Tačiau dėl nesklandumų grojant himnus ir tylos minutė buvo pakartota dukart.

Vargo turėjo tik pirmajame kėlinyje

Rusai rungtynes pradėjo vangiai ir po pirmojo kėlinio buvo įgiję vos keturių taškų pranašumą (18:14), tačiau visus klausimus jie išsprendė antrajame kėlinyje, per kurį suomiams leido įmesti vos 6 taškus (33:20). Nutolę rusai atsipalaidavo ir tik didino savo pranašumą, kuris vienu metu siekė ir 22 taškus.

Rusija: A.Kirilenka 14, A.Švedas 12 (6 rez. perd.), A.Vorontsevičius ir T.Mozgovas – po 11.

Suomija: Sh.Haffas 14, G.Lee ir T.Rannikko – po 11, P.Koponenas 10.

Be pralaimėjimų žengiantys rusai išliko E grupės viršūnėje ir užsitikrino vietą čempionato ketvirtfinalyje, tuo tarpu be įskaitinių pergalių liekantys suomiai iki minimumo sumažino savo šansus žengti tolyn.

Paskutinėse F grupės rungtynėse ketvirtadienį žais Slovėjinos ir Graikijos rinktinės.