2011 09 14 /22:50

Makedonų košmaras: Lietuvos rinktinė krito ketvirtfinalyje

Makedonija sužlugdė Lietuvos krepšinio rinktinės svajonę. Europos čempionato ketvirtfinalyje kovingieji krepšinio nykštukai pateikė dar vieną sensaciją, nugalėdami favoritais laikytus lietuvius – 67:65 (18:20, 12:14, 19:18, 18:13).
Makedonijos krepšininkai džiaugiasi pergale
Makedonų triumfas – jie tęsia kovą dėl medalių. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Išsamią Lietuvos ir Makedonijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Apie medalius svajojusios Lietuvos rinktinės dabar laukia kova dėl 5–8 vietų. Ketvirtadienį jie varžysis su slovėnais. Pergalės kaina – kelialapis į 2012 metų Londono olimpiados atranką.

Tuo tarpu stebinti nesiliaujantys makedonai penktadienį žais pusfinalyje su Ispanija. Jie trečiadienį 86:64 sutriuškino slovėnus.

Persvaros neišsaugojo

Apie 200 makedonų prieš 14 tūkstančių lietuvių sirgalių – dvikovą Kauno „Žalgirio“ arenos tribūnose šeimininkai laimėjo dar net neprasidėjus rungtynėms. Tačiau aikštelėje penki makedonai drąsiai kibo į atlapus „šešiems“ lietuviams.

Lietuviai galingai startavo puolime (7:2, 17:10), bet juos stabdė tragiška kova dėl atšokusių kamuolių, ypač po savo krepšiu. Makedonai per pirmus du kėlinius sugriebė daugiau kamuolių po varžovų krepšiu nei po savo (atitinkamai 13 ir 12). Rimta mįsle lietuvių gynybai tapo ir vikrusis Bo McCalebbas (14 tšk. per 18 min.), o makedonai nesiruošė trauktis atgal nė per žingsnį (22:21).

Niūrūs debesys prasisklaidė, kai į aikštelę sugrįžo Robertas Javtokas. Kapitonas užlopė skyles gynyboje, sutvarkė kovą dėl kamuolių ir aktyviai prisidėjo puolime (31:22). Deja, makedonai ginklų nesudėjo. Nejučia į klampią pozicinio žaidimo pelkę šeimininkus įvilioję svečiai vėl ėmė grėsmingai kvėpuoti į nugaras (32:28).

Vlado Ilievskio tritaškis

Pajutę, jog turi šansą, makedonai dar labiau įsidrąsino. Vojdanas Stojanovskis be klaidų šaudė iš toli, o svečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (41:42). Lietuviai įkvėpė gaivaus oro gurkšnį trečiojo kėlinio pabaigoje (52:47), tačiau V.Stojanovskis netrukus įsūdė penktą savo tritaškį iš tiek pat galimų (52:52).

Nors lietuviai ir toliau dažniau buvo priekyje, stringantis puolimas jiems niekaip neleido nutolti. Vieno metimo atstumu nuo sensacijos makedonai išliko iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos (65:63) ir savo šansu pasinaudojo – Vlado Ilievskis pataikė iš toli (65:66, likus 11,3 sek.).

K.Kemzūra paprašė minutės pertraukėlės. Chaotiška lietuvių ataka baigėsi tuo, kad Darius Songaila atsidūrė vienas po varžovų krepšiu, bet varžovai spėjo išmušti kamuolį. Likus jau 5,5 sek. K.Kemzūra paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Simas Jasaitis metė laisvas, bet nepataikė.

S.Jasaitis dar spėjo prasižengti, bet liko vos 0,5 sek. V.Ilievskis tyčia prametė antrą baudos metimą, o desperatiškas Š.Jasikevičiaus metimas per visą aikštelę tikslo nepasiekė. Lietuva kapituliavo.

Lietuva: Robertas Javtokas 13, Darius Songaila 12, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis po 9.

Makedonija: Bo McCalebbas 23, Vojdanas Stojanovskis 15, Vlado Iliesvskis 12.