Pergalingas startas: spurtavusi mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė palaužė Didžiąją Britaniją

Ilgai lauktą Europos krepšinio čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo nervinga pergale. Pirmosiose A grupės rungtynėse trečiadienio vakarą Panevėžyje Kęstučio Kemzūros auklėtiniai spurtavo tik mačo pabaigoje ir rezultatu 80:69 įrodė savo pranašumą prieš Didžiąją Britaniją.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius vedė rinktinę į pergalę. / FIBA nuotr.

Išsamią Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rungtynių statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštį, rezultatus, turnyrinę lentelę ir statistikos lyderius rasite specialioje rubrikoje – 15min.lt/Eurobasket2011 (arba žr. meniu viršuje).

Nors Panevėžio arena britus pasitiko tikru pragaru, kurtinantis geltona, žalia ir raudona spalva nusidažiusių sirgalių triukšmas varžovų iš vėžių neišmušė. Priešingai, būtent britai mačą pradėjo solidžiau. Taikliai tritaškius mėtę svečiai pirmavo – 0:6, 10:16.

Vaizdas apsivertė aukštyn kojomis nuo suolo pakilus Lietuvos rinktinės atsarginiams. Šarūnas Jasikevičius ir Kšyštofas Lavrinovičius lengvai rinko taškus, o mūsiškiai spurtavo ir aplenkė britus dar pirmojo kėlinio pabaigoje (19:18).

Luolas Dengas, kuriam svečių rinktinėje buvo suteikta visiška veiksmų laisvė, individualiomis pastangomis stengėsi neleisti lietuviams nutolti, tačiau įsibėgėję šeimininkai tęsė sėkmingas atakas. Po dar vienos taiklios serijos skirtumas tarp ekipų pasiekė ir dviženklę ribą (47:37). Verta pažymėti, jog pirmojoje mačo pusėje lietuvių atsarginis suolelis pelnė net 27 taškus, tuo tarpu britų – nė vieno.

Užstrigęs puolimas

Atrodė, kad lietuviai jau tuoj pabėgs (51:39) ir užsitikrins ramų gyvenimą iki mačo pabaigos, tačiau duobė trečiajame kėlinyje sugriovė tokius planus. Mūsiškiai įklimpo į klaidų liūną (per pirmą ir antrą kėlinį praradę vos 5 kamuolius, vien trečiajame jie pametė 10), o atakoje šaudė tuščiais šoviniais – per kėlinį sukrapštė vos 5 taškus. Nors britai taip pat neblizgėjo, tačiau įmetė 18 ir persvėrė rezultato svarstykles (54:57).

Užvirė kova taškas į tašką (60:61). Laimei, pačiu laiku prabilo toliašaudė rinktinės artilerija. Simas Jasaitis ir Rimantas Kaukėnas pataikė po du, Mantas Kalnietis pridėjo vieną tritaškį ir šeimininkai nepavejamai nutolo (80:65).

Rezultatyviausi žaidėjai:

Lietuva: R.Kaukėnas 16 (2/3 trit.), Š.Jasikevičius 13, K.Lavrinovičius 12 (6 atk. kam., 3/3 trit.), S.Jasaitis 11 (6 atk. kam., 3/5 trit.), M.Kalnietis 7 (5 rez. perd.), M.Pocius 6, D.Songaila 5, R.Javtokas (6 atk. kam.) ir M.Petravičius po 4, P.Jankūnas 2.

Didžioji Britanija: L.Dengas 25 (10 atk. kam., 5 kl.), D.Clarkas 15 (8 atk. kam.), J.Freelandas 14, N.Reinkingas 13.

Įdomioji statistika:
Lietuva   Didžioji Britanija
15 Didžiausia persvara 6
8-0 (8:6) Didžiausias spurtas 10-0 (51:49)
10 Taškai po klaidų 11
8 Taškai po puolime atk. kam. 7
2 Taškai greitų atakų metu 14
32 Taškai baudos aikštelėje 32

Ketvirtadienį – mačas su lenkais

Kitas išbandymas lietuvių lauks jau ketvirtadienį. Antrosiose A grupės rungtynėse K.Kemzūros auklėtiniai žais su lenkais, čempionato starte gerokai patampiusiais nervus favoritams ispanams (83:78).

Po pirmosios dienos A grupės lydere tapo taip pat vieną pergalę iškovojusi Turkija, kuri net 79:56 sutriuškino Portugaliją.

ĮDOMŪS FAKTAI. Tai buvo 71-osios Lietuvos rinktinės rungtynės Europos čempionatuose. Dabar lietuviai žemyno pirmenybėse yra laimėję 54 kartus, pralaimėję – 17. K.Kemzūros vadovaujama rinktinė oficialiose varžybose dar nė karto nepralaimėjo Europos komandai. Vienintelę nesėkmę rinktinė, treniruojama šio specialisto, patyrė prieš JAV krepšininkus. Tai nutiko praėjusių metų pasaulio čempionato pusfinalyje.