Krepšinio nykštukai makedonai sukūrė dar vieną stebuklą – nugalėjo Slovėniją

Prieš čempionatą konkurentų rimtai nevertinta Makedonijos rinktinė tęsia pergalingą žygį Europos čempionate. Šeštadienį makedonai be didesnio vargo rezultatu 68:59 (20:16, 19:15, 15:11, 14:17) įveikė Slovėnijos rinktinę.
Bo McCalebbas
Bo McCalebbas vedė makedonus į dar vieną pergalę. / „Scanpix“ nuotr.

Išsamią Slovėnijos ir Makedonijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Slovėnijos rinktinė šeštadienio mačo su Makedonija metu galėjo jaustis lyg būtų žaidusi namuose. „Siemens“ arenos tribūnose juos palaikė daugiau nei 1 tūkst. tautiečių. Tuo tarpu už Makedonijos rinktinę sirgo tik maždaug 20 į Lietuvą atvykusių sirgalių. Pirmasis rungtynių kėlinys virto tikru NBA lygoje žaidžiančio gynėjo Gorano Dragičiaus benefisu. Jis pelnė pirmuosius 11 Slovėnijos rinktinės taškų ir tik jo pastangomis makedonams nepavyko susikrauti solidesnės persvaros. Po pirmojo kėlinio Makedonijos rinktinė pirmavo 20:16.

Antrame ketvirtyje į aikštelę įžengęs ir iškart vieną bloką priešininkui išrašęs buvęs žalgirietis Mirza Begičius išmušė varžovų norą veržtis po krepšiu. Gera gynyba slovėnams leido pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržti į priekį (22:20). Tačiau vėliau Slovėnijos rinktinės puolimas sustojo ir pora tritaškių pataikę makedonai spurtavo 10:0 (39:29).

Trečiajame kėlinyje situacija iš esmės nepasikeitė. Persvarą išlaikę makedonai prieš lemiamą rungtynių atkarpą buvo priekyje 54:42. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 min. po Gjorgijaus Chekovskio tritaškio makedonų persvara pasiekė rekordinę ribą (61:44). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas. Nors ketvirtojo kėlinio pabaigoje desperatiškomis pastangomis slovėnams pavyko skirtumą sumažinti, laiko pakovoti dėl pergalės buvo per mažai. Makedonijos rinktinė šventė pelnytą pergalę rezultatu 68:59.

Makedonija: Bo McCalebbas 19 (4 rez. perd.), Vlado Ilievskis 14 (5 rez. perd.), Vojdanas Stojanovskis 11, Todoras Gečevskis 8, Gjorgijus Čekovskis 7.

Slovėnija: Goranas Dragičius (6 klaid.) 20, Jaka Lakovičius 9, Mirza Begičius 6 (7 atk. kam., 2 blok.), Samo Udrihas ir Edo Muričius – po 5.

Po šios pergalės Makedonijos rinktinė užsitikrino mažiausiai antrąją vietą F grupėje. Jei Lietuvos rinktinei pavyks prasibrauti į ketvirtfinalį, makedonai būtų vieni iš potencialų varžovų.

Makedonų pergalė kelialapį į ketvirtfinalį užtikrino ir Graikijos rinktinei.