Netikėtumas Europos čempionate: makedonai įveikė graikus

Pirmą nesėkmę C grupėje patyrė Elioso Zouroso treniruojama Graikija, kuri 58:72 (18:16, 11:14, 18:20, 11:22) turėjo pripažinti makedoniečių pranašumą.
Su kamuoliu Bo McCalebbas
Su kamuoliu Bo McCalebbas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš paskutinįjį ketvirtį graikai turėjo 3 taškų deficitą, tačiau ketvirtajame kėlinyje strigo varžovų gynyboje, o Makedoniečiai tuo pasinaudoję išsiveržė į priekį bei išsaugojo pranašumą iki susitikimo pabaigos.

Vilniaus „Lietuvos rytą“ šią vasarą papildęs Predragas Samardžiskis per 11 minučių taškų nepelnė (0/3 dvitaškiai), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius bei blokavo metimą.

Makedonija: Bo McCalebbas 27 (12/14 baudos), Pero Antičius 12 (8 atk.kam.), Todoras Gecehvskis 11, Gjorgji Chekovski 9,  Vlado Ilievski 6, Damjanas Stojanovskis 2.

Graikija: Antonis Fotsis 16, Ioannis Bourousis 10 (10 atk.kam.), Nikolaos Zisis 9 (8 atk.kam.), Nickas Calathesas 7, Kostas Kaimakoglou 6, Kostas Koufos 3, Kostas Vasileiadis 3.

* * *

Trečią pergalę D grupės rungtynėse iškovojo Slovėnijos rinktinė, kuri tik ketvirtajame kėlinyje 87:75  (15:25, 25:15, 19:18, 28:17) palaužė Gruzijos krepšininkus.

Prieš paskutinijį ketvirtį slovėnai turėjo tik minimalią persvarą (59:58), tačiau tuomet laimėjo kelių minučių atkarpą 8:2 bei išsiveržę į priekį 7 taškais varžovams daugiau priartėti nebeleido.

Slovėnija: Jaka Lakovičius 22, Sašo Ozboltas 21, Zoranas Dragičius 15, Erazemas Lorbekas 12, Goranas Jagodnikas 10, Matjažas Smodišas 3, Goranas Dragičius ir Mirza Begičius po 2.

Gruzija: Zaza Pachulia 22, Manucharas Markoišvilis 16, Viktoras Sanikidze 10, Tornike Shengelia 6, Marquezas Haynesas 6, Giorgi Gamqrelidze 6.