Paaiškėjo „mirtininkų“ grupės auka – prancūzai iš kovos dėl medalių eliminavo italus

Tony Parkeris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tony Parkeris.
Šaltinis: krepsinis.net
0

Ketvirtąją pergalę iš eilės Europos čempionate B grupėje iškovojo Prancūzijos rinktinė, kuri po įnirtingos kovos 91:84 (20:23, 21:25, 19:19, 31:17) palaužė trečiąją nesėkmę patyrusius Italijos krepšininkus.

Ši nesėkmė panaikino visas italų galimybes patekti į antrąjį etapą, nepriklausomai nuo vėliau vakare vyksiančių Vokietijos ir Serbijos krepšininkų rungtynių.

Trečiajame kėlinyje sužaidus septynias minutes Andrea Bargnani dvitaškiu su pražanga padidino italų pranašumą iki šešių taškų (61:55), o po Marco Carrareto baudų metimų skirtumas dar labiau šoktelėjo Italijos rinktinės naudai – 65:57.

Lemiamą ketvirtį dviem tolimais metimais pradėję Prancūzijos krepšininkai sumažino deficitą

Iki minimumo (66:67), tačiau tuo pačiu atsakęs Danilo Gallinari leido kiek lengviau atsikvėpti gausiai Šiaulių arenoje susirinkusiems Italijos ekipos gerbėjams – 70:66.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Nicola Batumas atstatė pusiausvyrą (74:74), o Mickaelas Gelabale'is tritaškių po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo Prancūzijos naudai – 77:74. Likus žaisti dvi minutes rezultatas vienuoliktą kartą šiose rungtynėse tapo lygus (81:81), tačiau lemiamomis akimirkomis tikslesni buvo prancūzai, kurie šventė pergalę rezultatu 91:84.

Italams pavyko sustabdyti Prancūzijos rinktinės lyderį Tony Parkerį. Krepšininkas per 24 minutes pelnė vos 8 taškus (dvitaškiai 3/10, tritaškiai 0/1) taškus, o po susidūrimo su varžovu trečiajame kėlinyje daugiau aikštelėje nepasirodė.

Italija: Andrea Bargnani – 22 tšk., 5 atk. kam., Marco Bellineli – 19, Danilo Gallinari – 18, Danielis Hackettas – 10, Marco Carraretto – 7.

Prancūzija: Borisas Diaw – 21, Nicolas Batumas – 20, Joakimas Noah – 10, Tony Parkeris (3 atk. kam., 4 rez. perdav.) ir Mickaelis Gelabale'as – 8.

Anksčiau vykusiose nieko nelemančiose B grupės varžybose Latvija 88:91 nusileido pirmąją pergalę čempionate iškovojusiam Izraeliui. Sekmadienio vakarą „mirtininkų“ grupėje dar žais Serbija ir Vokietija.