Pirmoji lenkų pergalė išsaugojo minimalią galimybę žaisti „EuroBasket 2011“ aštuntfinalyje

Pirmą pergalę Europos vyrų krepšinio pirmenybėse („EuroBasket 2011“) iškovojo bei minimalią galimybę iškopti į 24 komandų turnyro aštuntfinalį išsaugojo Lenkijos rinktinė.
Rungtynių akimirka / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Penktadienį šešių ekipų A grupės rungtynėse Panevėžyje 1000 žiūrovų akivaizdoje lenkai 81:73 (10:13, 19:23, 20:13, 32:24) privertė pasiduoti pergalės džiaugsmo čempionate dar nepatyrusius autsaiderius Portugalijos krepšininkus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Lukaszas Koszarekas (18 tšk.), Dardanas Berisha (16 tšk.), Szymonas Szewczykas (13) ir Pawelas Leonczykas (11 tšk.), portugalų komandoje – Antonio Tavaresas bei Jose Costa (po 13 tšk.) ir Filipe da Silva bei Joao Santosas (po 12 tšk.).

Mačo pradžioje abi komandos dažnai klydo bei netaikliai atakavo: po trijų žaidimo minučių lenkai turėjo minimalią (3:2) persvarą, tačiau dar po minutės jau buvo priversti vytis (3:5) varžovus.

Kėlinio viduryje komandas skyrė keturi (3:7) taškai, o po dviejų minučių lenkai atstatė pusiausvyrą (7:7). Iki pirmojo kėlinio pabaigos Portugalijos rinktinei pavyko įgyti kuklią trijų taškų (10:13) persvarą.

Lenkų gretose pirmajame kėlinyje žaidė pasižymėjo L. Koszarekas (5 tšk.), portugalų ekipoje – J. Santosas (5 tšk.).

Antrąjį kėlinį dvitaškiu metimu pradėjo Portugalijos rinktinė (10:15), tačiau lenkai netrukus priartėjo (14:15) bei išlygino (17:17) rezultatą.

Įpusėjus kėliniui dar kartą buvo pusiausvyra (20:20), o po dviejų sėkmingų atakų portugalai vėl išsiveržė į priekį (20:25, 21:29, 24:33). Iki pertraukos lenkams varžovų pranašumą pavyko sumažinti nuo devynių iki septynių taškų (29:36).

5 taškus į portugalų krepšį antrajame kėlinyje įmetė D. Berisha, 10 į lenkų – F. da Silva.

Per dvi pirmąsias trečiojo kėlinio minutes lenkai pasivijo (36:36) varžovus bei netrukus išsiveržė į priekį (39:36).

Kėlinio viduryje lenkai pirmavo šešių taškų (42:36) persvara, kuri dar po penkių žaidimo minučių ištirpo po portugalų tritaškio paskutinę akimirką ištirpo (49:49).

Trečiajame kėlinyje lenkų gretose pasižymėjo S. Szewczykas (6 tšk.), o portugalų komandoje – J. Costa (8 tšk.).

Ketvirtojo kėlinio pradžia vėl buvo sėkmingesnė lenkams (52:49), tačiau, likus žaisti 7 minutes, rungtynėse vėl buvo pusiausvyra (54:54). Vėliau į lenkų dvitaškį portugalai atsakė dviem taikliais baudų metimais (56:56).

Kėlinio viduryje lenkų pranašumas buvo minimalus (62:61), tačiau iki mačo pabaigos ši persvara padidėjo iki aštuonių (81:73) taškų.

Vienvalde A grupės lydere penktadienį tapo nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos ekipa, kuri 86:69 (19:16, 19:16, 22:13, 26:24) nugalėjo trečią nesėkmę iš eilės patyrusią bei, kaip ir portugalai, visas galimybes iškopti į aštuntfinalio etapą praradusią Didžiosios Britanijos komandą.

Trečiąjį grupės ratą vakare užbaigs pergalingai turnyre rungtyniaujančių pasaulio čempionato prizininkų mačas – tarp vicečempionės Turkijos ir bronzos medalininkės Lietuvos rinktinės.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai:

1. Ispanija           3 3 0 256:220 6
2. Turkija            2 2 0 169:117 4
3. Lietuva            2 2 0 177:146 4