Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratybos „Žalgirio“ arenoje: kas vyktų, jei ten sprogtų bomba

Pratybos „Žalgirio“ arenoje
Evaldo Šemioto nuotr. / Pratybos „Žalgirio“ arenoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį „Žalgirio“ arenoje surengtos pratybos, kurių tikslas – įvertinti, ar gerai pasiruošusios atsakingos tarnybos teroristinio išpuolio atveju sklandžiai koordinuoti savo veiksmus ir pasirūpinti saugia žmonių evakuacija iš pastato ar pirmosios medicininės pagalbos suteikimu.

„Nešvari“ bomba, kaip vėliau paaiškėjo – radioaktyvus Co – 60 izotopas, tariamai sprogo per Europos krepšinio čempionato rungtynių didžiąją pertrauką 19 val. 10 min. restorane. Iš karto per garsiakalbius pradėjo skambėti pranešimas lietuvių ir anglų kalbomis: „Dėmesio, pradedama pastato evakuacija! Nesinaudokite liftais! Nepanikuokite! Padėkite kitiems!“

Iš karto paaiškėjo, kad garso sistema dar neveikia tobulai, todėl įspėjamasis pranešimas nebuvo vienodai gerai girdimas arenoje ir šalia jos esančioje teritorijoje.

Pagal pirminį planą,  per keturias minutes apie sprogimą turėjo būti informuotos visos specialiosios tarnybos, pradėta arenoje esančių asmenų evakuacija per Karmelitų tiltą į Vienybės aikštę, pradėta sužeistųjų ir žuvusiųjų evakuacija iš restorano patalpos, prie riboto buvimo zonos ribos įrengtas sužeistų žmonių rūšiavimo punktas.

Nors, žvelgiant iš šalies, neatrodė, kad vis dar statomoje ir įrenginėjamoje „Žalgirio“ arenoje viskas vyksta sklandžiai pagal planą, Kauno savivaldybės administracijos Civilinės saugos tarnybos vadovas Gediminas Jankus tvirtino, kad, pirminiais duomenimis, viskas vyko gerai. Tiesa, valdininko įsitikinimu, atskiros tarnybos galėtų dar geriau koordinuoti savo veiksmus.

Itin ilgai savo gelbėtojų laukė restorane nuo sprogimo nukentėję sirgaliai. Beveik pusvalandį ant grindų pragulėję jaunuoliai sunkiai tramdė norą pasirąžyti ar pasišnekučiuoti su „sužeistu“ ar „žuvusiu“ kaimynu. Ugniagesių nešami neštuvais, jie negalėjo sulaikyti šypsenų.

G.Jankus nesureikšmino fakto, kad nukentėjusieji turėjo taip ilgai laukti pagalbos, nes šį kartą pagrindinis dėmesys buvo skiriamas veiksmų koordinavimui. Jei tokia nelaimė atsitiktų iš tiesų, sužeistieji ir žuvusieji iš pastato būtų išgabenti per kelias minutes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min