Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2011-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato himnu tapo Marijono Mikutavičiaus kūrinys (nuotraukos, video)

Mia ir Mantas Jankavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / M.Mikutavičiaus sukurtas kūrinys nuo pat pradžių buvo vadinamas vienu pagrindinių konkurso favoritų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienio vakarą tiesioginės TV3 transliacijos metu Lietuva išsirinko naująjį krepšinio himną. Juo tapo Marijono Mikutavičiaus, Manto ir Mios bendras kūrinys „Krepšinio himnas“. Kuri iš dešimties dainų verta vadintis 2011-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato himnu, sprendė garbinga komisija ir žiūrovai.

Himnu pretendavo tapti Amberlife'o „Krepšinio šalis – Lietuva“, Justo Lapatinsko „Krepšinis sugrįžo namo“, „Kastanedos“ „Atėjom laimėti“, „Kastaneda“, „Olialia pupyčių, „Kastanedos“ ir Deivido Staponkaus „Mes nugalėsim“, Lino Adomaičio ir Merūno „Stipriausias vardas“, Liepos „Nepasiduok“, Raigardo Tautkaus ir „Šampaninio“ choro „Mes kartu“, Stano ir tarptautinio choro „In The Name Of The Game“, „Timohi“ kūrinys „Čia ir dabar“ bei Marijo Mikutavičiaus, Mios ir Manto „Krepšinio himnas“.

Visas dainas galite išgirsti čia.

Kuri daina tapo naujuoju krepšinio himnu, sprendė žiūrovai ir 9 asmenų komisija: krepšinio sirgalių vadas Tomas Balaišis-Sėkla, dainininkas Povilas Meškėla, muzikantas ir dainininkas Steponas Januška, kompozitorė Zita Bružaitė, TV3 sporto žinių vedėjas ir krepšinio komentatorius Robertas Petrauskas, „EuroBasket 2011“ atstovas Linas Kunigėlis. Tiesioginėje transliacijoje nedalyvavo, bet savo balsą perdavė krepšininkas Mantas Kalnietis, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, „Viasat“ sporto turinio vadovas Baltijos šalims Karolis Dapkevičius.

Dalyvauti viešame konkurse, kuris buvo paskelbtas praėjusių metų pabaigoje, ir sukurti naują krepšinio himną galėjo kiekvienas norintis. Organizatoriai iš viso sulaukė 21 pasiūlymo.

Šių metų Europos krepšinio čempionatas yra didžiausias Europos istorijoje. Pirmąsyk dėl medalių ir kelialapių į olimpines žaidynes kausis 24 komandos, šešiuose Lietuvos miestuose rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis vyks net 90 rungtynių. Rungtynės bus transliuojamos į daugiau nei 150 valstybių ir teritorijų, jas matys daugiau nei 180 mln. televizijos žiūrovų visame pasaulyje.

Tačiau ne visi krepšinio sirgaliai palankiai žiūri į naujo himno rinkimus. Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtame puslapyje jau pasirašė per 20 tūkst. sirgalių, kurie šiemet mūsų šalyje vyksiančiame Europos vyrų krepšinio čempionate norėtų traukti ne naują himną, o legendinius Marijono Mikutavičiaus atliekamus „Tris milijonus“.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirkos
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./R.Petrauskas ir T.Balaišis

Renginį su kolega Ramūnu Cicėnu vedantis aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis pabrėžė, kad dainos „Trys milijonai“ iš krepšinio sirgalių niekas niekada neatims ir neauždraus dainuoti, tiesiog šį vakarą bus renkama dar viena daina, kurią galėsime vadinti krepšinio himnu.

Karščiausiai pasitiko M.Mikutavičiaus „Krepšinio himną“

Pirmasis scenoje pasirodė Amberlife'as. Z.Bružaitė prisipažino, kad būtent šis kūrinys – vienas iš jos favoritų ir panašiausias į himną.

„Dainos emocinis užtaisas stiprus, o dainininko pseudonimas labai gerai susijungia su čempionato simboliu“, – komentavo L.Kunigėlis.

J.Lapatinsko pasirodymas, R.Petrausko nuomone, buvo lyg „du taškai ir pražanga“ – šis kūrinys sukėlė šiurpuliukų. L.Kunigėlis pridūrė, kad dainos devizas yra idealiai tinkantis šiam krepšinio čempionatui.

R.Petrauską labai nustebino „Kastanedos“ daina – komentatorius stebėjosi, kad „vakarėlių liūtai gali būti tokie melancholiški ir tokie patriotiški“.

Senu metalistu save laikantis Sėkla prisipažino romantiškos Liepos dainos neįsivaizduojantis kaip himno. P.Meškėlos nuomone, ši daina galėtų kelti dvasią po pralaimėjimo.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirkos
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Liepos pasirodymas

Solidus būgnų muzika nuspalvintas L.Adomaičio ir Merūno pasirodymas, S.Januškos nuomone, „labai galingas“, o L.Kunigėliui šios dainos kompozicija priminė „Tris milijonus“.

Karštomis ovacijomis palydėtą Manto, Mios ir M.Mikutavičiaus „Krepšinio himną“ dainavo visi studijoje susirinkę sirgaliai. R.Petrausko nuomone, šiam pasirodymui net nereikia jokių komentarų – sirgalių emocijos viską ir taip pasakė. Sėkla pritarė, kad tai stipriausias iš vakaro metu skambėjusių kūrinių.

M.Mikutavičius laidoje nedalyvavo, nes šiuo metu keliauja po Filipinus, todėl Mantui ir Miai pritarė fonogramoje įrašytas dainos autoriaus balsas.

Raigardo Tautkaus ir „Šampaninio“ choro didingas pasirodymas sulaukė P.Meškėlos simpatijų. L.Kunigėlio manymu, ši daina būtų truputį per sudėtinga kartu norintiems dainuoti sirgaliams, ji yra per stipri ir galėtų tikti olimpinėms žaidynėms.

Vakaro akcentas – šokantis ir dainuojantis S.Jasaitis

„Kastanedos“ ir „Olialia pupyčių“ pasirodymas publiką pralinksmino ne dėl dainos teksto ar muzikos, bet dėl fone rodomos vaizdo medžiagos, kurioje dainos žodžius bėrė ir pagal muziką šoko pats „Olialia pupyčių“ narės Oksanos Pikul mylimasis krepšininkas Simas Jasaitis.

„Neabejotinai Simas Jasaitis geriau žaidžia krepšinį negu šoka...“ – skeptiškas liko R.Cicėnas.

R.Petrauskas šmaikštavo, kad kol broliai Lavrinovičiai nesušoko savo šokio kitame klipe, šis neabejotinai yra geriausias krepšinio dainos vaizdo klipas. 

Stano su tarptautiniu choru scenoje sukūrė linksmą chaosą, o „Timohi“ pristatė pankroko stiliaus kūrinį. „Pankrokas man labai patinka. Mano manymu, o kodėl gi ne? Krepšinis atėjo iš gatvės į areną. Man patiko jų paprastumas ir konkretumas“, – brolius gyrė P.Meškėla.

Tačiau T.Balaišis-Sėkla pastebėjo, kad krepšinio himną derėtų dainuoti lietuvių kalba ir be akcento.

Renginyje taip pat dainas žiūrovams skyrė laidų vedėjas Vytautas Šapranauskas, šoko merginų grupė „Leader Dance“, netikėtą pasirodymą su grupe YVA pristatė V.Rumšas jaunesnysis.

Paskelbus komisijos ir žiūrovų balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad trečioje vietoje liko R.Tautkaus daina. Ji buvo apdovanota 2 tūkst. litų prizu. Antroje vietoje likęs Amberlife'as buvo apdovanotas 3 tūkst. litų. Pirmieji, kaip ir prognozuota, tapo  trimis M pakrikštyti M.Mikutavičius, Mantas ir Mia, kurie turės pasidalyti 5 tūkst. litų prizą. Ketvirti liko Merūnas ir L.Adomaitis, nedaug nuo jų atsiliko J.Lapatinskas, „Timohi“, „Kastaneda“ ir Stano su tarptautiniu choru. Priešpaskutinė vieta liko „Kastanedai“ ir „Olialia pupytėms“, paskutinė – Liepai.
 

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min